Τρίτη, 28 Ιουνίου 2022

Εντός έδρας ήττα στις λεπτομέρειες για τον ΟΦΗ από το Παλαιό Φάληρο (67-72)

Κυριακή, 13 Μαρτίου 2022 20:19 Γράφτηκε από

Εντός έδρας ήττα με 67-72 από το Παλαιό Φάληρο γνώρισε την Κυριακή το απόγευμα η ομάδα μπάσκετ του ΟΦΗ στο Κλειστό του ΒΑΚ στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β΄Εθνικής κατηγορίας.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο ΟΦΗ αν και προηγήθηκε με 16-8 δεν κατάφερε να ανοίξει παραπάνω την υπέρ του διαφορά η οποία έκλεισε στο +2 με την ολοκλήρωση του (21-19). Ανάλογη ήταν η διακύμανση του σκορ και στο δεύτερο δεκάλεπτο με τον ΟΦΗ να ολοκληρώνει το ημίχρονο προηγούμενος με 36-33.

Στο τρίτο δεκάλεπτο  αν και πήρε διαφορά επτά πόντων στις αρχές (40-33) στη συνέχεια το Παλαιό Φάληρο όχι μόνο την μείωσε αλλά έκλεισε το δεκάλεπτο προηγούμενο με 50-53. Στο τέταρτο και τελευταίο δεκαλεπτο οι φιλοξενούμενοι είχαν τον τρόπο να διατηρούν την υπέρ τους διαφορά σε χαμηλά επίπεδα αλλά στο τέλος ήταν πιο ουσιαστικοί από τον ΟΦΗ και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 67-72.

Από τον ΟΦΗ εκπληκτικός ήταν ο Μποχωρίδης που σημείωσε 26 πόντους με 5 τριποντα, ενώ από τους νικητές ξεχώρισε ο Μπολάτογλου με 17 πόντους και 2 τρίποντα.

Τα δεκάλεπτα: 21-19,36-33,50-53,67-72

ΟΦΗ(Ράλλης):Μποχωρίδης 26(5), Μητρόπαπας 7(1), Καρλάφτης,Τσερκιτζόγλου, Μηλαθιανάκης, Μαρτίνα, Λιανός 15(1), Πρωτογεράκης 13, Βλαχάκης, Θεοδωρίδης, Φρογάκης, Καψάλης 6(2)

Π. Φάληρο (Γούναρης):Σκόρδος 10(1), Κομποδιέτας 19 (3), Αγγελόπουλος 7 (1), Σταθόπουλος 16 (4), Καλανιώτης 2, Μπολάτογλου 17(2), Βλασσόπουλος,Χαρούνι.