Τετάρτη, 18 Μαϊος 2022

Bαριά εντός έδρας ήττα για τον ΟΦΗ από την Μεγαρίδα (48-70)

Κυριακή, 12 Δεκεμβρίου 2021 19:10 Γράφτηκε από

Βαριά ήττα με 48-70 υπέστη την Κυριακή το απόγευμα στο Κλειστό του ΒΑΚ η ομάδα μπάσκετ του ΟΦΗ απο την Μεγαριδα στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής στον 2ο όμιλο της Β΄Εθνικής.

Το συγκρότημα του Β. Ράλλη ήταν συνεχώς πίσω στο σκορ απο το 7΄λεπτό της αναμέτρησης με την διαφορά υπέρ της φιλοξενούμενης ομάδας να ανοίγει πάρα πολύ ακόμα και με την λήξη του ημιχρόνου όπου η Μεγαρίδα προηγήθηκε με 21-38.

Ο ΟΦΗ ούτε στο τρίτο δεκαλεπτο κατάφερε να κατεβάσει την διαφορά κάτω από διψήφιο αριθμό με την Μεγαρίδα να συνεχίζει να προηγείται με την λήξη του τρίτου δεκαλέπτου με 37-51.

Κάπως έτσι το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο είχε καθαρά διαδικαστικό χαρακτήρα με τον ΟΦΗ να είναι απογοητευτικός τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση και την φιλοξενούμενη ομάδα να παίρνει άνετα τη νίκη με 48-70.

Από τον ΟΦΗ διασώθηκε ο Μποχωρίδης που σημείωσε 14 πόντους, ενώ απο τους νικητές ξεχωρισε ο Αγγελόπουλος που ήταν και ο πρώτος σκόρερ του αγώνα με 22 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 14-18, 21-38, 37-51, 48-70.

ΟΦΗ (Ράλλης-Καρλάφτης) Λιανός 4, Μποχωρίδης 14(1), Μητρόπαπας 9(1) , Κοκοσάλης , Τσερκιτζόγλου , Μηλαθιανάκης , Καμπάκας 3, Αγαπιάδης 7(1), Πρωτογεράκης 5, Λιουδάκης, Καψάλης 1, Θεοδωρίδης 3(1), Πάλλης 2.

ΝΕ Μεγαρίδος (Μάνταλος-Υφαντής): Παλαιοχωρίδης 11 (1), Γκάτζιας 9(2), Γκόντγουιν 1, Αγγελόπουλος 22(2) , Γερομιχαλός 10, Μπέμπης 6 (2), Νικολακόπουλος 3, Τζάιδας , Καλλινικίδης 2, Χάσα, Γκουαλτιέρι 3 (1), Εζόμο 4