Πέμπτη, 09 Δεκεμβρίου 2021

Βαριά ήττα για τον ΟΦΗ από τον Πρωτέα Βούλας (77-56)

Κυριακή, 24 Οκτωβρίου 2021 20:47 Γράφτηκε από

Την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε την Κυριακή το απόγευμα εκτός έδρας ο ΟΦΗ χάνοντας με 77-56 από τον Πρωτέα Βούλας στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου του Νότου της Β΄Εθνικής.

Ο ΟΦΗ δεν είχε καλή εικόνα όπως στην πρεμιέρα με τον Ηλυσιακό απέναντι σε ένα καλό αντίπαλο και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο με 27-12, ενώ στο ημίχρονο έχανε με 23 πόντους με 47-24.

Η διαφορά παρέμεινε στα ίδια επίπεδα στο τρίτο δεκάλεπτο με τον Πρωτέα να προηγείται με 19 πόντους για να κλείσει το ματς στο τέταρτο δεκάλεπτο με 77-56. Πρώτος σκόρερ του ΟΦΗ ήταν ο Μποχωρίδης με 11 πόντους.

Πλέον η σκέψη είναι στο επόμενο ματς, που θα γίνει την Κυριακή 31/10 κόντρα στον ΕΦΟΑΖ στο ΒΑΚ.

Τα δεκάλεπτα: 27-12, 47-24,57-38,77-56

Πρωτέας Βούλας (Τερζής-Σουλιώτης): Δενδρινός, Τσακναρίδης 4(1), Κυρίλης 7 (1), Ματσάγγος 16 ,Bλάχος, Συγκούνας 10(1), Μόρφης, Γάργαλης 5, Σκορδάς 10,Καραμαλέγκος 15 (2) Βισνιέφσκι 4.

ΟΦΗ ( Ράλλης – Καρλάφτης): Λιανός 2,Μποχωρίδης 11(1), Καψάλης, Τσερκιτζόγλου, Μηλαθιανάκης 3, Λιουδάκης 1, Αγαπιάδης 1, Πρωτογεράκης 7, Καρλάφτης 4, Θεοδωρίδης 9(3), Μητρόπαππας 10, Πάλλης 8