Σάββατο, 13 Αυγούστου 2022

Σήμερα στις 7.30 μ.μ τα εγκαίνια του Karteros Beach Sports Center

Δευτέρα, 13 Ιουνίου 2022 17:11 Γράφτηκε από

Όλα είναι έτοιμα για τη σέντρα στο κορυφαίο ραντεβού του φετινού καλοκαιριού στην άμμο, τα Παγκόσμια Πρωταθλήματα Εφήβων- Νεανίδων και Ανδρών- Γυναικών Βeach Handball 2022.

Σήμερα (Δευτέρα 13/6) στις 19:30 έχουν προγραμματιστεί τα εγκαίνια του KarterosBeachSportsCenterπαρουσία του Υφυπουργού Αθλητισμού Λευτέρη Αυγενάκη και του Σεβασμιωτάτου Αρχιεπισκόπου Κρήτης κ.κ. Ευγένιου.

Αύριο Τρίτη (14/6) θα ξεκινήσουν οι αγώνες του 2ου Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Εφήβων- Νεανίδων, οι οποίοι θα διαρκέσουν έως την Κυριακή 19/6, ενώ η τελετή έναρξης θα πραγματοποιηθεί στις 19:30 στο κεντρικό γήπεδο. Νωρίτερα (18:20) θα διεξαχθεί ο αγώνας Χονγκ Κονγκ- Ελλάδα (νεάνιδες) και αμέσως μετά (20:10) η αναμέτρηση Ιορδανία- Ελλάδα (έφηβοι).

Η είσοδος για τους θεατές σε όλους τους αγώνες της διοργάνωσης είναι ελεύθερη, ενώ όλοι οι αγώνες θα μεταδοθούν σε livestreaming από κανάλι της Διεθνούς Ομοσπονδίας Χάντμπολ (IHF) στο YouTube.

Οι όμιλοι

Έφηβοι
Α’ όμιλος: Σουηδία, Ιράν, Κατάρ, ΗΠΑ
Β’ όμιλος Βραζιλία, Κροατία, Τόγκο, Γαλλία
Γ’ όμιλος Ισπανία, Ελλάδα, Ιορδανία, Τσεχία
Δ’ όμιλος Ουκρανία, Αργεντινή, Γερμανία, Ουρουγουάη

Νεάνιδες
Α’ όμιλος Ουγγαρία, Ταϊλάνδη, Πολωνία, Ουρουγουάη
Β’ όμιλος Ισπανία, Ινδία, Βραζιλία, Ουκρανία
Γ’ όμιλος Αργεντινή, Γερμανία, Γαλλία, Ρουμανία
Δ’ όμιλος: Ολλανδία, Ελλάδα, Χονγκ Κονγκ, Πουέρτο Ρίκο

Το πρόγραμμα

Τρίτη 14 Ιουνίου 2022

Ώρα/Γήπεδο/Όμιλος/Αγώνας
9:30 (Κεντρικό, Γυναίκες/A’ όμιλος) Ουγγαρία- Πολωνία
9:30 (2, Γ/A) Ταϊλάνδη- Ουρουγουάη
9:30 (3, Γ/Γ) Γερμανία- Ρουμανία
10:20 (Κεντρικό, Γ/B) Ισπανία- Βραζιλία
10:20 (2, Γ/Γ) Αργεντινή- Γαλλία
10:20 (3, Γ/B) Ινδία- Ουκρανία
11:10 (Κεντρικό, Α/A) Σουηδία- Κατάρ
11:10 (2, Α/Δ) Αργεντινή- Ουρουγουάη
11:10 (3, Α/Α) Ιράν- ΗΠΑ
12:00 (Κεντρικό, Γ/Δ) Ελλάδα- Πουέρτο Ρίκο
12:00 (2, Α/Δ) Ουκρανία- Γερμανία
12:00 (3, Γ/Δ) Ολλανδία- Χονγκ Κονγκ
12:50 (Κεντρικό, Α/Γ) Ελλάδα- Τσεχία
12:50 (2, Α/B) Κροατία- Γαλλία

12:50 (3, Α/B) Βραζιλία- Τόγκο
15:00 (Κεντρικό, Γ/Α) Ουρουγουάη- Ουγγαρία

15:00 (2, Α/Γ) Ισπανία- Ιορδανία
15:00 (3, Γ/Α) Πολωνία- Ταϊλάνδη
15:50 (Κεντρικό, Γ/Γ) Γαλλία- Γερμανία
15:50 (2, Γ/Γ) Ρουμανία- Αργεντινή
15:50 (3 Γ/Β) Ουκρανία- Ισπανία
16:40 (Κεντρικό, Α/Α) ΗΠΑ- Σουηδία
16:40 (2, Α/Α) Κατάρ- Ιράν
16:40 (3, Γ/B) Βραζιλία- Ινδία
17:30 (Κεντρικό, Α/Δ) Γερμανία- Αργεντινή

17:30 (2, Α/Δ) Ουρουγουάη- Ουκρανία
17:30 (3,Γ/Δ) Πουέρτο Ρίκο- Ολλανδία
18:20 (Κεντρικό, Γ/Δ) Χονγκ Κονγκ- Ελλάδα
18:20 (2, Α/Β) Γαλλία- Βραζιλία
18:20 (3, Α/Β) Τόγκο- Κροατία
19:30 (Κεντρικό) Τελετή Έναρξης
20:10 (Κεντρικό, Α/Γ) Ιορδανία- Ελλάδα
21:00 (Κεντρικό, Α/Γ) Τσεχία- Ισπανία

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Σχετικά Άρθρα

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

 

Στοιχεία Επικοινωνίας

Ειδησεογραφικό Τμήμα  info@prismanews.gr  

Αθλητικό Τμήμα  info@prismasport.gr 

Τμήμα Πωλήσεων  marketing@prismanews.gr  

 

Search