Τετάρτη, 19 Ιανουαρίου 2022

Πρεμιέρα την Κυριακή στην Α2 για την ομάδα πόλο του ΟΦΗ στην Πάτρα

Παρασκευή, 08 Οκτωβρίου 2021 13:37 Γράφτηκε από

Πρεμιέρα την Κυριακή (10/10, 1μμ) στην Α2 πόλο, κάνει η ομάδα υδατοσφαίρισης του ΟΦΗ, αγωνιζόμενη στην Πάτρα, με την ΕΑ Πατρών.

Λίγες μέρες μετά την άνοδο απο την Β' Εθνική, ο ΟΦΗ ξεκινάει την προσπάθεια του, στην παραπάνω κατηγορία.

Οπως τονίζει ο προπονητής του ΟΦΗ, Κώστας Φιτσανάκης «θεωρώ ότι θα είναι περίεργη η πρεμιέρα. Οι ομάδες είναι ακόμη ανέτοιμες. Ακόμα και εμείς που ανεβήκαμε τώρα απο τη Β’Εθνική, λόγω κάποιων μεταγραφών, που προλάβαμε να κάνουμε, δεν είμαστε δεμένοι σαν ομάδα. Είναι μια πρεμιέρα ανοιχτή σε εκπλήξεις».

Η ομάδα πόλο του ΟΦΗ, στο πολύ σύντομο διάστημα που είχε ώστε να ενισχυθεί μεταγραφικά, απέκτησε τους: Γαρταγάνης Κωσταντίνος (τερματοφύλακας), Πίσσας Τηλέμαχος (περιφερειακός), Ζουράρης Κωσταντίνος (περιφερειακός) Πετρόχειλος Μάξιμος (αμυντικός), Κανελλόπουλος Ορέστης (περιφερειακός), Καρβουτζής Αθανάσιος (φουνταριστός).

TO ΡΟΣΤΕΡ ΤΟΥ ΟΦΗ 2021-22

ΤΣΑΒΟΛΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ (Τ)
ΓΑΡΤΑΓΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ(Τ)
ΤΑΡΑΖΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ(Τ)
ΚΟΡΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (Τ)
ΑΡΩΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Τ)
ΛΕΟΝΤΑΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (Α)
ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΦΑΝΟΥΡΙΟΣ (Φ)
ΠΙΣΣΑΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ (Π)
ΖΟΥΡΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (Π)
ΠΕΤΡΟΧΕΙΛΟΣ ΜΑΞΙΜΟΣ (Α)
ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ (Π)
ΠΑΑΠΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (Π)
ΠΑΝΤΕΡΗΣ ΙΩΣΗΦ (Π)
ΛΟΥΛΑΚΑΚΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ (Φ)
ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ (Α)
ΒΑΛΣΑΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Π)
ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (Π)
ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Π)
ΠΙΤΑΡΟΚΟΙΛΗΣ ΜΗΝΑΣ (Π)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ (Φ)
ΡΟΜΠΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (Α)
ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (Π)
ΓΡΥΛΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Φ)
ΓΡΕΒΕΤΖΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Π)
ΤΖΙΑΜΠΑΖΗΣ ΙΑΣΩΝ (Α)
ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ (Π)
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΜΑΡ. (Π)
ΠΕΡΔΙΚΑΚΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ (Π)
ΚΟΥΜΟΥΛΑΣ ΦΩΤΙΟΣ (Τ)
ΠΕΤΥΧΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Π)
ΚΕΓΚΕΡΟΓΛΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ (Τ)
ΚΑΡΒΟΥΤΖΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (Φ)

To πρόγραμμα της Α2 πόλο

Πρεμιέρα του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, το Σαββατοκύριακο (9-10/10), με τα παιχνίδια της 1ης αγωνιστικής:

Σάββατο, 9/10

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

  • Δημοτικό Ιλίσιο 16.00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΠΕΚΕ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ

(Ανέστης Κωνσταντινίδης, Χρήστος Κυράνης)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

  • Δημοτικό Γέρακα 14.00 ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

(Μαρία Δασκαλοπούλου, Κώστας Κυράνης)

Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλης

  • «Αντώνης Δημητρόπουλος» 15.30 ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

(Σπύρος Αχλαδιώτης, Αιγέας Παντελής)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Κυριακή, 10/10

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

  • «Αντώνης Πεπανός» 13.00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΟΦΗ

(Ναταλία Μαρκοπούλου, Μιχάλης Μάρκοβιτς)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηίλιάδης

  • Δημοτικό Ηλιούπολης 13.00 ΣΚ ΡΟΗ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

(Ανέστης Κωνσταντινίδης, Κώστας Βασιλείου)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

  • Δημοτικό Καλαμάτας 14.00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

(Ανδρέας Κατσώνης, Γιώργος Στεφανάκης)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

  • Εθνικό Λάρισας 13.00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

(Γρηγόρης Σπανούδης, Μιχάλης Μονιούδης)

Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός

  • Ποσειδώνιο 15.00 ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΩΝ ΘΑΛΑΣΣΗΣ – ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

(Ηλίας Δαμιανάκης, Γιώργος Αγγελίδης)

Παρατηρητής: Μίλτος Ελευθεριάδης

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Σχετικά Άρθρα

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

 

Στοιχεία Επικοινωνίας

Ειδησεογραφικό Τμήμα  info@prismanews.gr  

Αθλητικό Τμήμα  info@prismasport.gr 

Τμήμα Πωλήσεων  marketing@prismanews.gr  

 

Search