Δευτέρα, 08 Μαρτίου 2021

Επιστροφή με ήττα για τον ΟΦΗ στη Volleyleague από την Κηφισιά (0-3 σετ)

Σάββατο, 16 Ιανουαρίου 2021 18:48 Γράφτηκε από τον

Μετά από 3 μήνες αγωνιστικής απραξίας ο ΟΦΗ επέστρεψε στην αγωνιστική δράση στη Volleyleague αλλά δεν κατάφερε να πάρει κάτι στο ματς με την Κηφισιά χάνοντας με 0-3 σετ στο Κλειστό του Λίντο στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Ο ΟΦΗ έχασε το πρώτο σετ με 19-25 αλλά στο δεύτερο σετ πάλεψε αρκετά για να ισοφαρίσει τα σετ αλλά λύγισε στο τέλος χάνοντας με 25-27. Στο τρίτο και τελευταίο σετ η κόπωση κυρίως από την αγωνιστική απραξία δεν έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα του Άκη Φλαούνα να ξαναμπεί στο ματς και το έχασε με 18-25 με αποτέλεσμα να χάσει το ματς με 0-3 σετ.

Αυτή ήταν η πρώτη εντός έδρας ήττα για τον ΟΦΗ στο φετινό πρωτάθλημα και η δεύτερη συνολικά αφού δεν είχε παίξει την 2η αγωνιστική κόντρα στον ΠΑΟΚ.

Ο ΟΦΗ δεν είχε τον Αυστριακό πασαδόρο Τάλερ, ο οποίος έχει υποχρεώσεις με την Εθνική ομάδα της χώρας του. Το παιχνίδι παρακολούθησε ο Υφυπουργός Αθλητισμού Λευτέρης Αυγενάκης, ο οποίος πριν το παιχνίδι είχε εγκάρδια συνομιλία με τον πρόεδρο του ΤΑΑ ΟΦΗ Βόλει Γιάννη Δανδάλη, ενώ χαιρέτησε και τα μέλη της ομάδας της Κηφισιάς, αλλά και τους αξιωματούχους του αγώνα.

Τα σετ: 19-25, 25-27, 18-25.

ΟΦΗ (Φλάουνας): Ντράγκο 4, Χαντ 8, Χαραλαμπίδης 1, Μάρκς 19, Ρουμελιωτάκης 6, Γαλλιώτος 2, Καρατζάς 3, Βελούδης, Μονιάκης, Κοσκινάς, Μανωλάκης.

Κηφισιά (Ζαλμάς): Νικολάκης 4, Ζουπάνης 20, Κοτσάκης 15, Μπάσης 3, Τσάμπερλέιν 9, Σπυριούνης 11, Κοντοστάθης, Μελλές, Σονακης, Ζαρωτιάδης, Σπιλιώτης, Παπαδόπουλος.