Σάββατο, 30 Μαΐου 2020

Ήττα στις λεπτομέρειες για τον ΟΦΗ στην Πεντέλη (70-68)

Κυριακή, 10 Νοεμβρίου 2019 19:54 Γράφτηκε από τον

Στις λεπτομέρειες έχασε την Κυριακή το απόγευμα στην Πεντέλη ο ΟΦΗ από την ομώνυμη ομάδα με 70-68 στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β΄Εθνικής κατηγορίας μπάσκετ των ανδρών.

Η ομάδα του Β. Ράλλη είχε πολύ καλή παρουσία στο πρώτο ημίχρονο και αφού προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 12-19, έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενη με 33-38. Η κρητική ομάδα διατήρησε το προβάδισμα της και στο τρίτο δεκάλεπτο έστω και στο καλάθι (50-52) όμως στο τέταρτο δεκάλεπτο η Πεντέλη μπήκε για τα καλά στην διεκδίκηση του ματς και στις λεπτομέρειες ήταν καλύτερη παίρνοντας τη νίκη με 70-68 με τον ΟΦΗ να χάνει μια μεγάλη ευκαιρία για να σημειώσει την τρίτη του νίκη στο πρωτάθλημα και την δεύτερη εκτός έδρας.

Από τον ΟΦΗ κορυφαίος παίκτης ήταν ο Καραδολάμης με 20 πόντους και 3 τρίποντα ενώ από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Καρούζος με 17 πόντους και 5 τρίποντα.

Τα δεκάλεπτα: 12-19, 33-38, 50-52, 70-68

Πεντέλη (Χαρτοματζίδης) : Μπουργάνος 10 (2), Ευαγγελουλης 8, Ντιμπ 4, Κουσουλας 3 (1), Καρούζος 17 (5), Μπέλη 7, Κουκακης, Μπιγκος 9 (2), Σαλτουριδης 4, Ταγαρης 5, Πανετης, Φωτόπουλος 3.

ΟΦΗ (Ράλλης): Λιανός 9, Μποχωρίδης 7, Κριθινάκης, Τσερκιτζόγλου 5 (1), Καραδολάμης 20 (3), Αγαπιάδης 6, Τασιούδης 3 (1), Πάλλης 6, Καραθωμάς, Πετράκης 5 (1), Μπουμπάρης