Παρασκευή, 10 Ιουλίου 2020

Έκανε το... καθήκον της η Μινωική, 1-5 τους Νέους Μοιρών

Τετάρτη, 04 Δεκεμβρίου 2019 17:50 Γράφτηκε από τον

Η Μινωική επικράτησε με 1-5 των Νέων Μοιρών και πήρε την πρόκριση για την 3η φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΗ.

Με το που έγινε η κλήρωση του Κυπέλλου η Μινωική φάνταζε το μεγάλο φαβορί κόντρα στην νεανική ομάδα των Μοιρών που αγωνίζεται στην Γ' ΕΠΣΗ.

Το συγκρότημα του Γιώργου Αποστολάκη επιβεβαίωσε την ανωτερότητα του από τα πρώτα κιόλας λεπτά, χωρίς να αφήσει περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο του.

Ήδη στο 26' το σκορ έγραφε 3-0. Τα γκολ της "Μπάρτσα" πέτυχαν ο Άρτιν στο 5', ο Σταυρουλάκης στο 18' και ο Καμαράτος στο 26ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στην επανάληψη ακολούθησαν ακόμα δύο τέρματα για τους φιλοξενούμενους, αυτή τη φορά με τον Πατσάκη στο 50' και στον Χατζηδημητρίου στο 54ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν το γκολ της.. τιμής με τον Κεφαλά στο 81' που διαμόρφωσε το τελικό 1-5. Η Μινωική μπορούσε να πετύχει και 6ο γκολ αλλά ο Ανδρεδάκης αστόχησε από την άσπρη βούλα του πέναλτι, λίγα λεπτά αργότερα.

Πλέον οι Νέοι Μοιρών μπορούν να επικεντρωθούν στο πρωτάθλημα της Γ΄' ΕΠΣΗ, ενώ η Μινωική συνεχίζει την πορεία στο Κύπελλο, συνεχίζοντας στον 3ο γύρο.

Νέοι Μοιρών (Ζ. Σαββάκης): Δασκαλάκης, Φανουράκης (70' Αγκαλλίου), Σμαραγδάκης, Ρουκουνάκης, Κουκουλάκης, Χατζάκης (18' λ.τ Κεφαλάς - Ζαχαριουδάκης), Δαριβιανάκης (53' Ψηλομανουσάκης), Πομποδάκης, Ταφλάι, Βασιλάκης, Σφυριδάκης

Μινωική (Γ. Αποστολάκης): Αμπατζής, Καρο΄τζος, Χατζηδημητρίου (80' Χριστάκης), Γελαδάς, Ψαράς, Άντι (66' Ανδρεαδάκης), Αστυρακάκης (58' Στακάκης), Πατσάκης, Καμαράτος, Σταυρουλάκης (72' Κλίνης), Αρτίν