Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Κύπελλο ΕΠΣΗ: Εμφατική νίκη - πρόκριση των Δειλινών, 5-0 τον Ηρακλή Νιπιδιτού

Τετάρτη, 18 Σεπτεμβρίου 2019 18:45 Γράφτηκε από τον

Ένα πολύ εύκολο απόγευμα πέρασε όπως αποδεικνύεται και από το σκορ ο ΠΑΟ Δειλινών.

Η ομάδα του Μάνου Μιχελάκη επικράτησε εύκολα του Ηρακλή στον Νιπιδιτό και με το 0-5 περνάει στον δεύτερο γύρο του Κυπέλλου ΕΠΣΗ.

Τα Δειλινά ξεκίνησαν ιδανικά το ματς και με ωραία εκτέλεση φάουλ του Κεφαλούκου έκαναν το 0-1.

Ο Γεωργαλής με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 2-0 για την ομάδα του υπό έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για την υπόδειξη της παράβασης.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κεφαλούκος από την "άσπρη" βούλα έκανε το 0-3 ενώ οι "πράσινοι" με δύο γκολ του Γιακουμάκη στα τελευταία λεπτά ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο τελικό 0-5.

Οι συνθέσεις:

Ηρακλής Ν.: Τουτουδάκης, Κοτζιάς, Θεοδωράκης, Παντελάκης, Δασκαλάκης, Παπαδάκης, Τριανταφυλλάκης (46' Παπαδάκης Λ.), Νιωτάκης, Μονιάκης, Γαλανός, Βιολάκης.

ΠΑΟ Δειλινών: Κούκος, Κοστάλ, Μπακαλάκης (60' Τσαγκαράκης), Τσουβαλάς (70' Ξημέρης), Βιστάκης, Πασσάς, Γεωργαλής (70' Κλίνης), Κεφαλούκος,Λαυρεντίου Γιακουμάκης, Ταράι (70' Χουρίδης).