Σάββατο, 19 Σεπτεμβρίου 2020

Άνετη πρόκριση με Καϊμακαμούδη ο ΠΟΑτσαλένιου

Τετάρτη, 18 Σεπτεμβρίου 2019 19:01 Γράφτηκε από την

Άνετη νίκη πέτυχε ο ΠΟΑ με σκορ 0-4 επί της Βόνης και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΗ.

Ο Φώτης Καϊμακαμούδης ήταν ο πρωταγωνιστής της αναμέτρησης, καθώς με δύο γκολ οδήγησε την ομάδα του Ατσαλένιου στην επικράτηση.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και έδειξαν από νωρίς τις διαθέσεις τους και στα πρώτα τριάντα λεπτά είχαν πετύχει τρία γκολ (10΄, 20΄, 30΄) με σκόρερ τους Καϊμακαμούδη (δύο τέρματα) και Λέκκα. Στην επανάληψη ο Μανουσάκης διαμόρφωσε το τελικό 0-4.

Η Βόνη προσπάθησε, ωστόσο αγωνίστηκε με πολλές απουσίες και οι άνθρωποι της ομάδας δίνουν προτεραιότητα στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΠΣΗ.

Διαιτητής ήταν ο κ. Κώστας.

ΒΟΝΗ: Δαμιανάκης, Κοτζιάς (46΄Καλογεράκης), Σταυρακάκης Μ., Σταυρακάκης Στ., Μιχαιλίδης (46΄Κυριακάκης), Κουκάκης Δ., Γκικόκας, Παλαμίδας, Ζαχαράκης (46΄Κουκάκης Ν.), Σκαρβελάκης (46΄Δεληγιάννης), Ντραγκότι.

ΠΟΑ: Ρουμπάκης, Γιαλυτάκης, Μαρκουλάκης, Χαμαλάκης (46΄Νίκολι), Νηστικάκης (60΄Βοργιάς), Μανουσάκης, Χατζηανδρέου, Τζουανάκης, Καϊμακαμούδης (46΄Χανιωτάκης), Λέκκας (46΄Νάττος), Ξυλούρης.

Παίζουμε μπάλα και στο facebook, ακολουθήστε μας!