Σάββατο, 22 Φεβρουαρίου 2020

Κύπελλο ΕΠΣΗ: Στη ρώσικη ρουλέτα... την πρόκριση οι Νέοι Εργοτέλη!

Τετάρτη, 18 Σεπτεμβρίου 2019 20:35 Γράφτηκε από την

Στα πέναλτι με σκορ 4-5 κρίθηκε ο αγώνας ανάμεσα στις Δαφνές και στους Νέους Εργοτέλη, με τους κιτρινόμαυρους να φεύγουν με το εισιτήριο της πρόκρισης για την επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΗ.

Η κανονική διάρκεια και η παράταση έληξαν χωρίς τέρματα μετά από ένα καλό παιχνίδι, από το οποίο έλειψε μόνο το γκολ.

Για τους Νέους Εργοτέλη όλα τα πέναλτι τα εκτέλεσαν εύστοχα οι Πακιουφάκης, Ανδρουλάκης, Ματαλλιωτάκης, Τσακόνι, Αναστασιάδης και για τις Δαφνές οι Βαλαμούτσουνος (γκολ), Αλεξάκης (γκολ), Φαρσάρης (απέκρουσε), Μεταξάκης (γκολ).

Διαιτητής ήταν ο κ. Γαρεφαλάκης Κ. του Μ.

ΔΑΦΝΕΣ: Σπανουδάκης, Κουντάκης, Τσιμπλοστεφανάκης (75΄Πατεράκης), Αργυρούδης, Μεταξάκης Φαρσάρης, Λουκαδάκης, Αλεξάκης, Πηδαράκης (75΄Παπαδάκης, παράταση λ.τ Τζωρακολευτεράκης), Δαργαντής (46΄λ.τ Καμαρίτης, παράταση Λαμπράκης), Βαλαμούτσουνος.

ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Ιατράκης, Ματαλλιωτάκης, Μαυρής, Γκούρο, Τζαγκαράκης Τσακόνι, Χότζα (65΄Ανδρουλάκης), Τσαμαντώνης (46΄Αναστασιάδης), Θεοδωράκης (46΄Στρατάκης), Μουρτζάκης (46΄Πακιουφάκης), Πασπαλάκης (60 Τζάκο).

Παίζουμε μπάλα και στο facebook, ακολουθήστε μας!