Πέμπτη, 17 Οκτωβρίου 2019

'Άνετη πρόκριση και χαμόγελα στον ΠΑΟΚρουσώνα 0-4 τον Μοχό!

Σάββατο, 07 Σεπτεμβρίου 2019 18:55 Γράφτηκε από τον

Εξαιρετικά τα πρώτα δειγματα γραφής του ΠΑΟΚρουσώνα.

Η πρώτη επίσημη εμφάνιση για την νέα αγωνιστική περίοδο γοα το θεσμό του Κυπέλλου ΕΠΣΗ συνοδεύτηκε με ευρεία νίκη αλλά και καλό ποδόσφαιρο.

Συγκεκριμένα οι φιλοξενούμενοι δεν δυσκολεύτηκαν να επικρατήσουν με 0-4 του Μοχού χάρις στα δύο τέρματα του Βατσίνα και ένα του Σκούφου και Σούρσου.

Ο Μοχός βρίσκεται σε περίοδο προετοιμασίας και έδειξε ότι βρίσκεται σε καλό δρόμο ένοψει της έναρξης του πρωταθλήματος της Β ΕΠΣΗ.

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ

' Έναρξη της αναμέτρησης

* Ενώ στην αρχική ενδεκάδα είχαν δηλώθει ο Κασμερίδης και ο Μωραίτης εντούτοις αντικαταστάθηκαν από  Λεοντιάδης και Σαριδάκης

2' Γκολλ από τα αποδυτηρια για τον ΠΑΟΚρουσώνα!!! Σκόρερ ο Βατσινάς μετά από σέντρα του Κοζωρόνη!  Γκολλ 0-1

14 ' Κάθετη στην πλάτη της αμύνας από τον Ανωγειανάκη πλασέ του Βατσινά και Γκολλλ 0-2

20 Ακυρώθεν γκολ του Βατσινά ως επιθετικό φάουλ

25΄Σούτ του Ανωγειανάκη η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι . Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚρουσώνα για το 0-3

30 Σουτ του Βατσινά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ

40'  Σουτ του Ανωγειανάκη από το ύψος του πέναλτι και αριστέρα η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κτιστάκη

Ημίχρονο με τον ΠΑΟΚρουσώνα να είναι μπροστά στο σκορ με 0-2

Έναρξη της επανάληψης

55΄Τετ-α-τετ του Κοζωρόνη η μπάλα πέρασε άουτ

60' Προσωπική ενέργεια  του Σκούφου και άψογο πλάσε 0-3 ΓΚΟΛΛ

75΄Σουτ του Ανωγειανάκη η μπάλα ελάχιστα αουτ

85' Κόρνερ Βαμβουκάκη κεφαλιά Σούρσου και 0-4 ΓΚΟΛΛ

90' Σουτ του Μπόρα απέκρουσε ο Λεοντιάδης

Οι συνθέσεις των ομάδων

Μοχός: Κτιστάκης,Διαμαντάκης, Παρασύρης(70 Σαρινάκης),Μακρυμανωλάκης, Διαμαντάκης Σ,Σωμαράκης(50 Κριτσωτάκης), Ρουμελιώτης(75 Κεφαλούκος),Ρουσοχατζάκης, Πατεράκης,Νταουσιάνης, Μπόρα.

ΠΑΟΚρουσώνα: Λεοντιάδης, Κοκολογιάννης,Κοζωρόνης(61 Βαμβουκάκης), Σούρσος, Βασιλείου, Παπαδιός, Απλαδάς(70 Στρατήγης), Σκούφος(70 Ξηρός), Βατσινάς(75 Παπακωστας), Ανωγειανάκης, Σαριδάκης