Πέμπτη, 23 Μαΐου 2019

Τα βλέμματα στο Ασήμι, το σημερινό πρόγραμμα των αγώνων

Κυριακή, 14 Απριλίου 2019 09:30 Γράφτηκε από την

Σήμερα θα πέσει η αυλαία του πρωταθλήματος της Α2 ΕΠΣΗ, με το παιχνίδι που μαγνητίζει τα βλέμματα να πραγματοποιείται στο Ασήμι, όπου η ομώνυμη τοπική ομάδα υποδέχεται τον Κεραυνό. Το παιχνίδι είναι σπουδαίας βαθμολογικής σημασίας, καθώς οι γηπεδούχοι θέλουν μόνο νίκη, προκειμένου να οδηγηθούν στα πλέι-άουτ και να διεκδικήσουν την παραμονή τους.

Στη Β2 ΕΠΣΗ η Πυργιώτισσα και οι Ασίτες δίνουν επίσης έναν σημαντικό αγώνα επιβίωσης για τους γηπεδούχους και διεκδίκησης της ανόδου για τους φιλοξενούμενους. Ο αγώνας είχε διακοπεί στο ημίχρονο λόγω της κακοκαιρίας και ενώ το σκορ ήταν 0-0.

Στη Γ΄ΕΠΣΗ το ενδιαφέρον επικεντρώνεται στην κορυφή και στις ομάδες που θα καταφέρουν να πάρουν τα άλλα δύο εισιτήρια για την άνοδο, με το Άλογο Μ. να έχει το προβάδισμα στους σημερινούς αγώνες.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Α2 Κατηγορία PWM MEDICAL
(30η αγωνιστική)

ΕΛΠΙΔΕΣ - ΔΑΜΑΣΤΑ ΑΕΚ Κυριακή 14/04/19 17:00 Γρηγοράκης Ι., Γαρεφαλάκης Κων. Μ., Δασκαλάκης Ι.
ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΠΙΔΙΤΟΥ ΚΑΛΕΣΩΝ Κυριακή 14/04/19 17:00 Καρατζάς Γ., Τουρλουκάκη Χ., Παπαδοσπυριδάκης Ε.
ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ - Α.Ο.ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ Κυριακή 14/04/19 17:00 Ρεμιδιανάκης Δ., Κατσογιάννης Η., Σίσκος Τ.
ΑΣΗΜΙ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΣΗΜΙΟΥ Κυριακή 14/04/19 17:00 Κουναλάκης Γ., Παπαδάκης Μ., Ελευθεράκης Σ.
ΛΙΝΤΟ - ΔΙΑΣ ΤΥΛΙΣΟΥ Κυριακή 14/04/19 17:00 Μάτσας Κ., Κασαπάκης Α., Ξυπάκης Γ.
ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ - ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ ΑΓ. ΜΥΡΩΝΑ Κυριακή 14/04/19 17:00 Ζερβάκης Ε. Γ., Ζαχαριά Μ., Θέμελη Π.
ΡΟΥΒΑΣ - ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ Κυριακή 14/04/19 17:00 Κώστας Κ., Σφακιανάκης Δ., Φανουράκη Μ.

Β΄ Κατηγορία 1ος Όμιλος
(26η αγωνιστική)

ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ - ΚΑΝΑΡΙΑ Γ. ΣΚΟΥΡΕΛΛΟΥ Κυριακή 14/04/19 15:00 Περτσελάκης Γ., Μαστορίδης Δ., Φαρσάρης Ε.
ΕΘΝΙΚΟΣ - ΜΟΧΟΣ ΕΓΟΗ Κυριακή 14/04/19 17:00 Κυριακόπουλος Κ., Μανδαλενάκης Ε., Μαυραντωνάκης Ν.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: Τερεζάκης Γιώργος)

Β΄ Κατηγορία 2ος Όμιλος
(25η αγωνιστική)
ΠΥΡΓΙΩΤΙΣΣΑ - ΑΣΙΤΕΣ ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ Κυριακή 14/04/19 17:30 Μαυραντωνάκης Ι., Μισάι Δ., Χανιωτάκης Χ.

Γ΄ Κατηγορία
(23η αγωνιστική)

ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ Α.Σ.Η. - ΜΑΡΤΙΝΕΓΚΟ ΕΡΓΟΤΕΛΗ Κυριακή 14/04/19 10:30 Ζιουτος Κ., Καούρας Γ., Σίσκος Τ.
ΠΑΤΟΥΧΑΣ - ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΒΙΑΝΝΟΥ Κυριακή 14/04/19 12:00 Μπεκιράκης Ι., Σιγανού Γ., Τσαμπουράκης Γ.
ΝΕΟΙ ΜΟΙΡΩΝ - ΑΕΤΟΣ ΑΝΩΓΕΙΩΝ ΜΟΙΡΩΝ Κυριακή 14/04/19 12:00 Αδαμάκης Α. Θ., Σαρόγλου Ε., Κλαμπατσέας Χ.
ΚΟΥΝΑΒΟΙ - ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΡΟΔΟΤΟΥ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΙΩΝ Κυριακή 14/04/19 12:00 Παπαδοσπυριδάκης Ε., Ζαφείρης Α., Ψαρράς Κ.
ΑΛΟΓΟ ΜΑΛΕΒΙΖΙΟΥ - ΓΙΟΥΧΤΑΣ 2010 ΤΥΛΙΣΟΥ Κυριακή 14/04/19 12:00 Σαμιωτάκης Ε., Γρηγοράκης Ι., Μπαλίδης Α.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΡΟΔΙΑ Γ. ΣΚΟΥΡΕΛΛΟΥ Κυριακή 14/04/19 17:30 Χριστουλάκης Ε., Βισκαδούρος Α., Μπατζακάκη Β.

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)