Κυριακή, 08 Δεκεμβρίου 2019

Κ. Γαλανός: «Το αποτέλεσμα και η διαιτησία μας αδίκησαν»

Δευτέρα, 11 Νοεμβρίου 2019 18:30 Γράφτηκε από τον

Ο Ηρακλης Νιπιδιτού ηττήθηκε με 0-3 από τον Γιούχτα 2010, αποτέλεσμα που αδικεί την προσπάθεια των γηπεδούχων, αλλά και επηρεάστηκε από τις διαιτητικές αποφάσεις σύμφωνα με τον προπονητή Κυριάκο Γαλανό.

Ο προπονητής του Νιπιδιτού σε τοποθέτηση του στο Prismasport.gr τόνισε πως η ομάδα του άξιζε τη νίκη, ενώ άφησε αιχμές για διαιτητικές αποφάσεις που επηρέασαν το παιχνίδι.

Παράλληλα ο Κ. Γαλανός εξέφρασε το παράπονο του για την μη δικαιολογημένη απουσία κάποιων παικτών του.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο νεαρός τεχνικός:

" Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στους παίκτες μου. Ήταν πραγματικοί μαχητές σε όλα τα 90' λεπτά. Από κει και πέρα το αποτέλεσμα μας αδικεί, γιατί ήμασταν καλύτεροι τουλάχιστον για 65' λεπτά.

Ωστόσο θέλω να πω και κάτι για την διαιτησία. Εγώ δεν έχω μιλήσει καθόλου φέτος για τους διαιτητές αλλά αυτό που έγινε στο παιχνίδι είναι πολύ άδικο για μας. Δεν μας δόθηκε καθαρό πέναλτι για χέρι και δεν υπάρχει κανέναν οφσάιντ σην φάση με τον Βιολάκη που σίγουρα θα έμπαινε γκολ

Καλό θα είναι οι διαιτητές να μην επηρεάζουν τα αποτελέσματα των αγώνων και τα σφυρίγματα να είναι σωστά.

Επίσης θέλω να αναφερθώ και σε κάτι που με στεναχώρησε. Δεν γίνεται κάποιοι ποδοσφαιριστές που έχουμε για βασικούς και που η ομάδα στηρίζεται σε αυτούς αδικαιολόγητα να λείπουν από τον αγώνα. Όλη την εβδομάδα κάνουμε προπονήσεις και φτιάχνουμε ένα πλάνο και δεν μπορούν με την απουσία τους κάποιοι να το χαλάνε.

Για να κλείσω το ποδόσφαιρο πρέπει να παίζεται χωρίς τέτοια σφυρίγματα και αποφάσεις. Καλή συνέχεια και ο Θεός μαζί μας".