Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Σπουδαίο διπλό στις Ασίτες για Χερσόνησο!

Κυριακή, 09 Φεβρουαρίου 2020 18:55 Γράφτηκε από τον
Σπουδαίο διπλό στις Ασίτες για Χερσόνησο Σπουδαίο διπλό στις Ασίτες για Χερσόνησο

Πολύ σπουδαίο διπλό πέτυχε η Χερσόνησος μετά και το 1-3 επί των Ασιτών για την 20η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ και συνεχίζει να βρίσκεται σταθερά στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι στο πρώτο μόλις λεπτό σκόραραν με τον Ρουμπάκη όμως το γκολ ακυρώθηκε με τις Ασίτες να διαμαρτύρονται έντονα.

Οι ποδοσφαιριστές του Ζ. Αναστασάκη είχαν καλές στιγμές με τους Ρουμπάκη Κ. και Κοτζαδάκη στο πρώτο μέρος, αλλά και τους Αποστολάκη Τσούλλο και Κοτζαδάκη στην επανάληψη.

Δυνατά μπήκαν στην αναμέτρηση οι φιλοξενούμενοι και στο 1oο λεπτό πήραν το προβάδισμα με το πλασέ του Παπαδάκη για το 0-1.

Ο Περβολαράκης ήταν αυτός που διπλασίασε τα τέρματα της Χερσονήσου όταν με κεφαλιά έγραψε το 0-2 στο 28ο λεπτό, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Συντυχάκη,  σκορ ημιχρόνου.

Το γκολ που έβαλε τις Ασίτες ξανά στο παιχνίδι ήρθε στο 55ο λεπτό με εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι του Κοτζαδάκη στο 55ο λεπτό για το 1-2, έπειτα από κεφαλιά-πάσα του Κ. Ρουμπάκη. Γκολ που διαμαρτυρήθηκαν οι φιλοξενούμενοι καθώς θεωρούν πως η μπάλα είχε περάσει άουτ.

Το τελικό 1-3 ήρθε στο φινάλε για την Χερσόνησο όταν ο Χιλάς εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας των Ασιτών και σε κενή εστία σκόραρε κλειδώνοντας την νίκη της ομάδας του.

Ασίτες: Πιπεράκης, Ιατράκης (80' Νικάκης), Κοπιδάκης (65' Ρουμπάκης Κ.), Τσούλλος, Σταματάκης, Αναστασάκης, Ρουμπάκης Μ., Μανωλιτσάκης, Ρουμπάκης Κ. (85' Κλαπάκης), Αποστολάκης (90' Κοτζαδάκης Ν.), Κοτζαδάκης

Χερσόνησος: Ψαρουλάκης, Φράγκος, Γιαπεντζάκης, Συντυχάκης, Μηλακης, Περβολαράκης, Κοζυράκης, Χατζηνικολάκης (7' λ.τ Μουρατλάρι), Παπαδάκης (37 λτ. Τουρνάκης), Σκούρτι (80' Χιλάς), Πoτηράκης, Παπαδάκης