Σάββατο, 22 Φεβρουαρίου 2020

Σαν σίφουνας πέρασε από το Μαρτινέγκο ο Πήγασος!

Σάββατο, 18 Ιανουαρίου 2020 18:50 Γράφτηκε από τον

Πραγματοποιώντας πολύ μεγάλη εμφάνιση ο Πήγασος πήρε τεράστια νίκη με 2-5 στην έδρα των Νέων Εργοτέλη.

Για την 17η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ ο Πήγασος φιλοξενήθηκε στο Μαρτινέγκο από τους Νέους Εργοτέλη. Η ομάδα της Έμπαρου με μία εντυπωσιακή «παράσταση» έφτασε στο θριαμβευτικό 5-2.

Το παιχνίδι άρχισε με τον καλύτερο τρόπο για τους φιλοξενούμενους καθώς ευτύχησαν να προηγηθούν με 0-2 στα πρώτα 25 λεπτά. Τα γκολ πέτυχαν οι Κωνσταντόπουλος στο 10' και ο Νοδαράκης στο 25ο λεπτό.

Μάλιστα θα μπορούσε να γίνει και το 0-3 πριν το τέλος του ημιχρόνου, αλλά ο Οικονομάκης αστόχησε σε πέναλτι στο 36'.

Στην επανάληψη ο Πήγασος συνέχισε με τον ίδιο φρενήρη ρυθμό και έφερε το δίχτυ του σκορ στο 5-0. Ο Οικονομάκης στο 47', ο Αγγέλης στο 53' και ο Κανταρτζής στο 63' έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του Πήγασου.

Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν σε 2-5 με τα γκολ του Γκούρο στο 81' και το 83' που διαμόρφωσαν το τελικό 2-5.

Οι τρεις βαθμοί ανέβασαν τον Πήγασο στην 6η θέση με 28 βαθμούς, ενώ οι Νέοι Εργοτέλη έμειναν στους 21 πόντους.

Νέοι Εργοτέλη (Γ. Βλατάς): Ιατράκης, Γκούρο, Περσκέφα, Κόκκας, Κριτσωτάκης, Λίλο (46' Πακιουφάκης), Κεβάνι (46' Αναστασιάδης), Ανδρουλάκης, Σαμπροβαλάκης (63' Μουρτζάκης), Πασπαλα΄κης (59' Τσαμαντιώτης), Θεοδωράκης

Πήγασος (Κ. Οικονομάκης): Σκουραδάκης, Κενδριστάκης, Κονιός, Μπουμπάκης, Κυριακάκης, Τσαγκαράκης, Νοδαράκης (90' Δουκιαντζάκης), Οικονομάκης (68' Μακράκης), Αγγέλης (63' Μαρκουλάκης), Κωνσταντόπουλος, Κανταρτζής (77' Καούκης)