Παρασκευή, 27 Νοεμβρίου 2020

Ποντίκαλης: «Για αδιευκρίνιστους λόγους, χάσαμε τον έλεγχο μετά το δεύτερο γκολ»

Τρίτη, 20 Οκτωβρίου 2020 15:59 Γράφτηκε από τον

Την δεύτερη του νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πήρε ο Μοχός που επικράτησε του ΠΑΟ Γουβών με 4-0 για τον 1ο όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ. Δείτε τι ανέφερε στις δηλώσεις του ο Γιώργος Ποντίκαλης.

Ο έμπειρος κόουτς μίλησε για τις δύο όψεις που είχε η ομάδα του στο ντέρμπι Χερσονήσου, καθώς μετά το 2-0 έδωσε στον αντίπαλο χώρους για να δημιουργήσει φάσεις εναντίον του.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Γιώργος Ποντίκαλης στο Prismasport.gr

«Μπήκαμε πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και καταφέραμε να πάρουμε τα ηνία του παιχνιδιού στα πρώτα λεπτά, με δύο γκολ. Έπειτα για αδιευκρίνηστους λόγους, πιστέψαμε ότι το ματς είχε κλειδώσει και σταματήσαμε κατά κάποιον τρόπο να παίζουμε. Στο δεύτερο ημίχρονο επιστρέψαμε στα δεδομένα μας και με δύο ακόμη τέρματα καταφέραμε και φτάσαμε στη νίκη. Συγχαρητήρια στην ομάδα των Γουβών και καλή συνέχεια.