Πέμπτη, 22 Οκτωβρίου 2020

Άνετα το 2 στα 2 ο Μοχός, 4-0 τις Γούβες στο ντέρμπι Χερσονήσου

Σάββατο, 17 Οκτωβρίου 2020 18:42 Γράφτηκε από τον

Την δεύτερη νίκη στην επιστροφή του στην Α2 ΕΠΣΗ πήρε ο Μοχός που επικράτησε με 4-0 του ΠΑΟ Γουβών στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου.

Η ομάδα του Γιώργου Ποντίκαλη μπήκε πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, και με δύο τέρματα μέχρι το 15' πήρε σαφές προβάδισμα για τη νίκη.

Στο 5ο μόλις λεπτό της αναμέτρησης ο Ποντίκαλης έκοψε υπέροχα στον Τζωρακολευθεράκη ο οποίος με σουτ έκανε το 1-0 για τον Μοχό από πάσα του Νταουσιάνη.

Στην δεύτερη φάση του στο παιχνίδι οι γηπεδούχοι βρήκαν και δεύτερο γκολ, όταν ο Πατεράκης με πλασέ έκανε το 2-0 στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στη συνέχεια η απόδοση του Μοχού έπεσε όμως οι Γούβες δεν κατάφεραν να φτάσουν στην μείωση του σκορ.

Στο δεύτερο μέρος ο Μοχός ξανα πήρε τα ηνία του αγώνα και με εκτέλεση φάουλ του Νταουσιάνη που κόντραρε και στα σώματα έκανε το 3-0 λίγο μετά την συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού.

Προς το τέλος της αναμέτρησης ο Νταουσιάνης βρήκε με ωραίο τρόπο τον Ποντίκαλη, ο οποίος με κεφαλιά έγραψε το τελικό 4-0.

Εξαιρετική εμφάνιση και πάλι από τον αειθαλή Νταουσιάνη, ο οποίος έφτασε τις 7 ασίστ στο πρωτάθλημα, σημειώνοντας παράλληλα το πρώτο του τέρμα την φετινή σεζόν.

Μόχος: Αρβανίτης, Διαμαντάκης Γ. (68' Ρουσοχατζάκης), Παπαδομιχελάκης (75' Πλατάκης), Σούρσος, Διαμαντάκης Σ., Μίχος, Τζωρακολευθεράκης (75' Κριτσωτάκης, Τσιμηνικάκης (λ.τ 35' Ρουμελιώτης, Πατεράκης (Φρονιμάκης), Νταουσιάνης, Ποντίκαλης

Γούβες: Ροδιτακης, Ζερο, Μαυροφορακης, Λοβελ, Γκικολαι, Νεραντζάκης Δημήτρης, Νεραντζάκης Άγγελος, Σπύρου, Ταμιωλακης, Ρίζος,Μετζακης