Κυριακή, 27 Σεπτεμβρίου 2020

Σε δαιμονιώδη φόρμα το Μεταξοχώρι, 2-5 το Αθλόπολις!

Κυριακή, 08 Δεκεμβρίου 2019 18:08 Γράφτηκε από τον

Η πιο φορμαρισμένη ομάδα τον τελευταίο καιρό, το Μεταξοχώρι επικράτησε με 2-5 του Αθλόπολις στον Αγ. Μύρωνα και ανέβηκε ακόμη περισσότερο στην βαθμολογία,

Η ομάδα του Ν. Μανιώρου χτύπησε στο 25 και στο 35 από στημένες φάσεις για το σκορ ημιχρόνου το οποίο ήταν 0-2.

Συγκεκριμένα ο Νικολάρας έπειτα από στημένη φάση με κεφαλια΄έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, ενώ ο Κοκοσάλης 10 λεπτά αργότερα έδωσε σαφές πλεονέκτημα στους φιλοξενούμενους με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Από την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου το Αθλόπολις πίεσε για ένα γκολ που θα το έβαζε ξανά μέσα στο κόλπο και δημιούργησε καλές ευκαιρίες, όμς οι Στέφας, Μιχελουδάκης και Κόκκινος δεν μπόρεσαν να νικήσουν τον Καρβουνιάρη.

Αντ'αυτού το Μεταξοχώρι βρήκε κι άλλο τέρμα αυτή την φορά με πανέμορφη ενέργεια και σουτ του Σταματάκη στο 70'.

Στο 80'  ο Στέλιος Μαγκουφάκης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-4 για να έρθει ο Κόκκινος με δύο γκολ να απαντήσει στο 82 και το 87 με το δεύτερο μάλιστα να αποτελεί και το highlight του παιχνιδιού.

Στις καθυστερήσεις ο Καρτσώνης διαμόρφωσε το τελικό 2-5 για τους ασπρόμαυρους του Μεταξοχωρίου.

Με αυτή τη νίκη το Μεταξοχώρι ανέβηκε 6ο ενώ το Αθλόπολις παρέμεινε 16ο.

Αθλόπολις: Χερσονιωτάκης, Τζούλι, Τσενάι (λ.τ 55' Κοκολογιαννάκης), Βόντας, Χεράκης, Μεχίλι, Στέφας, Καστρινός (75' Κυπραίος), Λεμονιάς (62' Τσαμπουράκης), Μιχελουδάκης, Κόκκινος

Μεταξοχώρι GT Security Control: Καρβουνιάρης, Μανουσάκης, Σκουλάς, Μαλλιόρης, Νικολάρας (λ.τ  78' Αντωνακάκης), Χαιρέτης (70΄Χότζα), Νύκταρης, Καρτσώνης, Μαγκουφάκης (82΄Τουγλής), Σταματάκης, Κοκοσάλης (65' Τζάρτζαλος)