Πέμπτη, 13 Αυγούστου 2020

Ο Ρομπάκης έδειξε τον δρόμο στον Μαραθώνα, 2-3 τον Κεραυνό

Σάββατο, 07 Δεκεμβρίου 2019 16:59 Γράφτηκε από τον

Με τον Γιάννη Ρομπάκη να σκοράρει δις ο Μαραθώνας έφυγε με το διπλό από την έδρα του Κεραυνού, φτάνοντας τους 28 βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στην αναμέτρηση και στο 18' ο Ρομπάκης από την άσπρη βούλα έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του για το 0-1.

Ο Κεραυνός κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Ξυλούρη, όταν εκείνος ολομόναχος από την μικρή περιοχή έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους ο Μαραθώνας πίεσε και με τον Βιτσαξάκη στο 58' και τον Ρομπάκη στο 61' πήρε σαφές προβάδισμα για την νίκη με το σκορ να είναι στο 1-3'.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν σε 2-3 με αυτογκόλ του Σαμαριτάκη στο 89', ενώ λίγο έλειψε να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας καθώς ο Μπέγκα αστόχησε στην τελευταία φάση του αγώνα

Oι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Κεραυνός (Άρης Μαυρογιαννάκης): Κονσολάκης, Μαυρογιαννάκης (68΄' Μπέγκα), Σταματάκης, Παπαδάκης, Εργαζάκης , Ανδρουλάκης, Ξυλούρης, Τσιμινικάκης, Σαμπροβαλάκης (63' Τσουγκράνης), Σταυρακάκης, Λίλος

Μαραθώνας (Κώστας Φιλοξενίδης): Κασσωτάκης, Σταματάκης (78' Τσελίκια), Μανιαδάκης, Ουζούνης, Σαμαριτάκης, Λουπάκης, Μάτσα, Κουκσόβ, Βιτσαξάκης (78' Σπαθαράκης), Δίπλας, Ρομπάκης

Το LIVE:

1' Σέντρα στο ματς.

7' Σέντρα από τα αριστερά του Μανιαδάκη ο Βιτσαξακης έκανε το σουτ από καλή θέση πάνω στα σώματα

8' Σέντρα από τα αριστερά του Μανιαδάκη μπλόκαρε εύκολα ο Κονσολάκης.

11' Από καλή θέση ο Μανιαδάκης με φόρα έκανε το σουτ πέρασε άουτ.

13' Κεφαλιά από καλή θέση του Σαμπροβαλακη η μπάλα άουτ.

17' Πέναλτι για τον Μαραθώνα με τον Βιτσαξάκη να το κερδίζει

18' Ο Γιάννης Ρομπάκης, είναι εύστοχος από την άσπρη βούλα και το 0-1 είναι γεγονός

29' Καλή ομαδική προσπάθεια και σουτ από τον Σταυρακάκη η μπάλα άουτ.

36' Ισοφαρίζει σε 1-1 ο Κεραυνός με τον Ξυλούρη. Ο Σταυρακάκης εκτελεί το κόρνερ και ο Ξυλούρης βλέποντας την μπάλα να περνά από όλους έφερε το ματς στα ίσα.

37' Φανταστική μπαλιά στον χώρο ο Ρομπακης έκανε το ψηλοκρεμαστό με τον κοσνολακη να κάνει πολύ μεγάλη απόκρουση με κόρνερ

39' Ο Ρομπακης βρέθηκε σε θέση τετ α τετ αλλά έχασε το κοντρόλ και η φάση πέρασε.

Ημίχρονο στην αναμέτρηση. Κεραυνός - Μαραθώνας 1-1

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης!

55'  Σουτ του Κουκσόβ η μπάλα άουτ.

58' O Μαραθώνας παίρνει εκ νέου προβάδισμα στο σκορ με τον Βιτσαξάκη. Μετά από εξαιρετική ομαδική συνεργασία ο Βιτσαξακης με πλασέ μέσα από τη περιοχή έκανε το 1-2

62' O Μαραθώνας κάνει το 1-3 με τον Ρομπάκη. Όμορφη πάσα του Μάτσα στον Μανιαδάκη και αυτός βρήκε ωραία τον Ρομπακη που πλασάρει για το 1-3 ιδανικά.

63' Τσουγκράνης αντί Σαμπροβαλάκη

67' Αντεπίθεση του Κεραυνού  με τον Τσουγκράνη  να κάνει το σουτ η μπάλα άουτ

68' Δεύτερη αλλαγή για τους γηπεδούχους, Ο Μπέγκα αντί του Μαυρογιαννάκη

77' Γκολ του Ρομπακη που ακυρώθηκε ως οφσάιντ, με τους ανθρώπους της ομάδας των Καλεσσών να διαμαρτύρονται έντονα για την απόφαση αυτή.
78' Διπλή αλλαγή για τον Μαραθώνα. Μέσα οι Τσελίκια και Σπαθαράκης, έξω οι Βιτσαξάκης και Σταματάκης.
88' Προ κενής εστίας αστοχεί ο Κουκσόβ από πλάγια θέση.

89' Ο Κεραυνός μειώνει σε 2-3 με αυτογκολ του Σαμαριτάκη. Από σέντρα Ξυλούρη ο Σαμαριτακης με κεφάλαια έστειλε την μπάλα στην εστία της ομάδας του

91' Μεγάλη ευκαιρία για τον Κεραυνό, με τον Μπέγκα  να μην μπορεί να ισοφαρίσει στο τέλος.

Τέλος της αναμέτρησης με τον Μαραθώνα να φεύγει διπλό  από το Ατσαλένιο επί του Κεραυνού με 2-3