Σάββατο, 06 Ιουνίου 2020

Δ. Φραγκιαδάκης: «Πέσαμε πάνω σε έναν πολύ καλό τερματοφύλακα»

Δευτέρα, 28 Οκτωβρίου 2019 18:30 Γράφτηκε από τον

Το Λίντο έμεινε στο 1-1 με τον Ρούβα, αποτέλεσμα που εν πολλοίς διαμορφώθηκε από τον τερματοφύλακα του Ρούβα, Μιχάλη Ζερβό.

Ο προπονητής του Λίντο, Δαυίδ Φραγκιαδάκης σε δηλώσεις του στο Prismasport.gr στάθηκε στην εξαιρετική εμφάνιση του αντίπαλου τερματοφύλακα, αλλά και στο γεγονός πως η ομάδα του μπορούσε να πάρει το τρίποντο.

Αναλυτικά όσα ανέφερε ο έμπειρος τεχνικός:

"Ήταν ένα παιχνίδι ακριβώς όπως το περιμέναμε. Με μία σκληροτράχηλη και δύσκολη ομάδα ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο πρώτο θεωρώ ότι κυριαρχήσαμε και δεν είχαμε απειληθεί από τον αντίπαλο.

Στο δεύτερο μέρος είχαμε κάποιες καλές ευκαιρίες πριν ο Ρούβας ισοφαρίσει αλλά και μετά, όμως πέσαμε πάνω σε πολύ καλό τερματοφύλακα, έκανε 3-4 αποκρούσεις για τερματοφύλακα ανώτερης κατηγορίας.

Δεν θεωρώ ότι ήταν μοιρασμένο στις ευκαιρίες το ματς, ναι μεν κάθε ομάδα είχε από ένα ημίχρονο αλλά πιστεύω στις τελικές προσπάθειες ήμασταν ανώτεροι του αντιπάλου. Καλή συνέχεια στην ομάδα του Ρούβα και εμείς προχωράμε".