Παρασκευή, 04 Δεκεμβρίου 2020

«Χ»ωρίς νικητή το γειτονικό ντέρμπι στις Αγίες Παρασκιές

Σάββατο, 31 Οκτωβρίου 2020 17:38 Γράφτηκε από τον
«Χ»ωρίς νικητή το γειτονικό ντέρμπι στις Αγίες Παρασκιές «Χ»ωρίς νικητή το γειτονικό ντέρμπι στις Αγίες Παρασκιές

Χωρίς νικητή έληξε το παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής για την Α2 ΕΠΣΗ (1ος όμιλος) ανάμεσα σε Κουνάβους και Γιούχτα 2010 στο γήπεδο των Αγίων Παρασκιών με σκορ το 1-1.

Το σκορ για την ομάδα των Αρχανών άνοιξε στο 27ο λεπτό ο Κανταρτζής. Μετά από σέντρα ο ικανός ποδοσφαιριστής πήρε την μπάλα πέρασε με το δεξί και φαίνροντας την μπάλα στο αριστερό έκανε το σουτ για να γράψει το 0-1 για τον Γιούχτα 2010.

Οι Κουνάβοι αντέδρασαν άμεσα και στο 29ο λεπτό έφεραν το παιχνίδι στα ίσα με την όμορφη απευθείας εκτέλεης φάουλ του Χρονάκη που σημείωσε το 1-1.
Από εκεί και πέρα οι ευκαιρίες δεν ήταν πολλές για περαιτέρω γκολ με τους γηπεδούχους να χάνουν δύο σπουδαίες ευκαιρίες με χαμένα τετ-α-τετ από τον Χρονάκη στο 40’ και το 78’. Από την άλλη ο Γιούχτας 2010 είχε δύο καλές στιγμές σε κάθε ημίχρονο με τους Χαλκιαδάκη και Λουλάκη στα πρώτα 45’ και τους Ξενάκη, Χαλκιαδάκη στην επανάληψη.

Αυτή ήταν η πρώτη ισοπαλία του Γιούχτα 2010 μετά από τρεις νίκες στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΠΣΗ και τους δέκα βαθμούς με τους Κουνάβους μετά το τρίποντο κόντρα στον Δωριέα να φτάνει με την σημερινή ισοπαλία στους τέσσερις πόντους.

ΚΟΥΝΑΒΟΙ: Σημαιάκης, Συμιανάκης, Κυπριωτάκης, Γκιαουράκης, Αλμπίν, Κυριακάκης, Μανουσάκης, Πρεντουλής, Τσαγκαράκης (88’ Χανιωτάκης), Λικάι (70’ Ψυχογιός), Χρονάκης (75’ Δοξαστάκης)

ΓΙΟΥΧΤΑΣ 2010: Σακαβέλης, Χατζηιωνάννου (46’ Ξενάκης), Ζωγραφάκης (82’ Μιχελουδάκης), Φραγκουλάκης, Καλομοιράκης, Κωνσταντάκης (46’ Κόκκινος), Χαλκιαδάκης, Αγγέλης (65’ Παχάκης), Λουλάκης, Ευθυμιάδης, Κανταρτζής (65’ Γιαλύτης)