Πέμπτη, 03 Δεκεμβρίου 2020

Μαυρογιαννάκης: «Μαγική εικόνα το αποτέλεσμα»

Δευτέρα, 26 Οκτωβρίου 2020 10:18 Γράφτηκε από τον

Διαβάστε όσα είχε να δηλώσει μετά την ήττα από τον Γιούχτα 2010 (1-0), ο Άρης Μαυρογιαννάκης.

Ως μαγική εικόνα χαρακτηρίζει το αποτέλεσμα ο έμπειρος τεχνικός αυτό κόντρα στον Γιούχτα 2010.

Ο Άρης Μαυρογιαννάκης τόνισε πως η ομάδα του έκανε ευκαιρίες από το πρώτο λεπτό έως και το τέταρτο των καθυστερήσεων και πως δεν απειλήθηκε σε καμία του παιχνιδιού από τους γηπεδούχους.

Δεν παρέλειψε να εκφράσει τα παράπονα του για την διαιτησία η οποία όπως είπε τους αρνήθηκε δύο περιπτώσεις καθαρών πέναλτι αλλά και να ευχαριστήσει την ομάδα των Αρχανών για την φιλοξενία.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε στο Prismasport.gr ο Άρης Μαυρογιαννάκης:

«Μαγική εικόνα το αποτέλεσμα αφού έχουμε ευκαιρίες από το πρώτο λεπτό έως και το 94 να κάνουμε γκολ και δέντρο κάνουμε.

Δεν απειληθηκαμε σε καμία στιγμή στο παιχνίδι το ελεγχαμε σε όλη την διάρκεια του και σε μια αδράνεια διωξιμο του αντιπάλου δέχτηκαμε το γκολ.

Έχουμε πολλά παράπονα από την διαιτησία . Μας αρνήθηκε σε δύο περιπτώσεις καθαρά πέναλτι και έτσι διαμορφώθηκε το αποτέλεσμα.

Ευχαριστούμε την φιλοξενία την ομάδα του Γιούχτα.»