Πέμπτη, 12 Δεκεμβρίου 2019

Με χατ-τρικ Ταμπάκη, 4-1 οι Γούβες το Αθλόπολις

Κυριακή, 03 Νοεμβρίου 2019 17:35 Γράφτηκε από τον

Με πρωταγωνιστή τον Άλκη Ταμπάκη που έκανε χατ τρικ οι Γούβες νίκησαν εύκολα με 4-1 το Αθλόπολις και ανέβηκαν κι άλλο στην βαθμολογία της Α2 ΕΠΣΗ.

Εξαιρετικός σήμερα ο σέντερ φορ των πράσινων σημείωσε 3 τέρματα στο ξεκίνημα του πρώτου και δευτέρου μέρους και ένα στο τέλος του αγώνα.

Οι Γούβες μπήκαν δυνατά στο ματς και με πλασέ του Ταμπάκη πήραν το προβάδισμα με 1-0 στο 6ο λεπτό.

Ο Κωτούλας σημείωσε το δεύτερο τέρμα της ομάδας του για το 2-0 στο 25'.

Με ωραίο συνδυασμό Μεχίλι και Μιχελουδάκη βρέθηκαν μπροστά στην εστία του Λέσι ο τελευταίος σκόραρε στην επαναφοράγια το 2-1 το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους ο Άλκης Ταμπάκης σκόραρε και πάλι με πλασέ για το 3-1.

Ενώ ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό 4-1 στο 85' ολοκληρώνοντας το χατ τρικ.

Γούβες: (Ζαχαρίας Νοικοκυράκης) Λέσι, Διαμαντάκης (46' Κριτσωτάκης), Κάτελας, Τσάλος, Χρήστου, Σωμαράκης, Αργυρός (80' Παπαστεφανακης), Μπλουσάι (65' Παντερμαράκης), Τζωρακολευθεράκης (46' Ζέρο), Κωτούλας, Ταμπάκης

Αθλόπολις: (Νίκος Τσερεβελάκης) Χερσονιωτάκης, Τσαμπουράκης (60' Τσαγκαράκης), Κοκοκολογιαννάκης, Σελιδάκης, Χεράκης, Μεχίλι, Στέφας (46' Κενάι), Λεμονιάς (80' Σγουρός), Καστρινός, Μιχελουδάκης, Κόκκινος.