Τρίτη, 07 Απριλίου 2020

Τρίτο σερί εντός έδρας τρίποντο για Φαιστό!

Κυριακή, 23 Φεβρουαρίου 2020 19:11 Γράφτηκε από τον
Τρίτο σερί εντός έδρας τρίποντο για Φαιστό! Τρίτο σερί εντός έδρας τρίποντο για Φαιστό!

Μια ακόμα εντός έδρας νίκη για την Φαιστό/Πυργιώτισσα που επικράτησε με 3-2 του Ρούβα για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 ΕΠΣΗ.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 23ο λεπτό με πλασέ ο Μαυρογιαννάκης που έκανε το 1-0 για το συγκρότημα του Χρήστου Ορφανουδάκη.

Γρήγορα η Φαιστός διπλασίασε τα τέρματα της. Έπειτα από συνεργασία η μπάλα έφτασε στον Γρηγοράκη που από πολύ κοντά έγραψε το 2-0.

Η ιστορική ομάδα της Γέργερης βρήκε την απάντηση και έφτασε στην μείωση του σκορ με το σουτ του Βιολάκη για το 2-1 στο 41ο λεπτό, σκορ ημιχρόνου.

Με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ο Μαυρογιαννάκης έγραψε το 3-1. Όμορφος συνδυασμός και πλασέ από τον άσσο των γηπεδούχων που έκανε τρία τα τέρματα της ομάδας του.

Ο Ρούβας το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ξημεράκη στις καθυστερήσεις για το τελικό 3-2.

ΦΑΙΣΤΟΣ: Σταυρουλάκης, Παπαδάκης Ν., Γκερεδάκης, Παπαδάκης Γ.Μ. (72’ Σχοιναράκης), Χατζηδάκης, Φραγκιαδάκης (75’ Νικολιδάκης), Τσούπι, Ντισπυράκης (87’ Ανδρουλάκης), Στρατάκης (55’ Παπαδάκης Α.), Μαυρογιαννάκης, Γρηγοράκης

ΡΟΥΒΑΣ: Ζερβός, Προκοπάκης, Φάκας, Μαυρογιαννάκης, Γούλας (46’ Νικάκης), Ιωάννου, Πρινιανάκης (46’ Νικολάου), Κουτάντος (46’ Πεδιωτίδης), Βιολάκης, Ξημεράκης, Πρίφτης