Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Πέμπτη σερί νίκη για τον ΕΓΟΗ, 1-2 την Φαιστό!

Κυριακή, 08 Δεκεμβρίου 2019 18:33 Γράφτηκε από τον

Πολύ σπουδαία νίκη για τον ΕΓΟΗ που επικράτησε με 1-2 της Φαιστού για την 13η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

Πέμπτο σερί τρίποντο για την ομάδα της Βαγιάς που συνεχίζει να εντυπωσιάζει. Από την άλλη το σύνολο του Χ. Ορφανουδάκη είχε δύο δοκάρια και πολλές χαμένες ευκαιρίες στο πρώτο μέρος.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε στο ο Ντίνε στο 12ο λεπτό με πλασέ για το 0-1. Η αντίδραση από την Φαιστό ήταν άμεση και στο 17ο λεπτό έκανε το 1-1 με τον Παπαδάκη Νίκο με σουτ μέσα από την περιοχή.

Οι ευκαιρίες πάρα πολλές, με τους μεσσαρίτες να έχουν δύο δοκάρια με τους Παπαδάκη Γ.Γ. και Παπαδάκη Γ.Μ. με απ' ευθείας φάουλ, αλλά και χαμένα τετ-α-τετ με του Μαυρογιαννάκη. Επίσης το σουτ του Κιόσα στο 24' έφυγε λίγο άουτ. Από πλευράς ΕΓΟΗ δοκάρι είχε ο Γιακουμάκης, ενώ καλές στιγμές είχαν οι Ντίνε και Αουγκλέν.

Στα πρώτα λεπτά της επανάληψης, ο Παπαδάκης Γ.Γ. σκόραρε το γκολ του οποίου ακυρώθηκε ως επιθετικό φάουλ.

Την νίκη στην ομάδα του Άγγελου Λυριτζή χάρισε η χρυσή αλλαγή του έμπειρου τεχνικού, Μουρατάι στο 87ο λεπτό! Ο νεαρός άσσος πλάσαρε από κοντά χαρίζοντας την νίκη στον ΕΓΟΗ κάνοντας το τελικό 1-2.

Ευκαιρία για την Φαιστό είχε λίγο αργότερα ο Στρατάκης με το 1-2 να μένει μέχρι το φινάλε.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΦΑΙΣΤΟΣ: Μπουρδελής, Παπαδάκης Ν., Παπαδάκης Γ.Μ., Γκερεδάκης, Χατζηδάκης, Τσιμπραγάκης, Παπαδάκης Άντ. (70' Καραλάκης), Παπαδάκης Γ.Γ., Ντισπυράκης, Μαυρογιαννάκης (80' Στρατάκης), Κιόσα (70' Νικολιδάκης)

ΕΓΟΗ: Χαραλαμπάκης, Κέσκος, Περυσινάκης, Παναούσης, Λυριτζής, Ζερβάκης, Γούλας (55' Μουρατάι), Ντινελλάρη, Ντίνε, Γιακουμάκης, Αουγκλέν (75' Ζέκιο)