Σάββατο, 11 Ιουλίου 2020

Ματσάρα στις Αγ. Παρασκιές την νίκη η Βόνη!

Σάββατο, 07 Δεκεμβρίου 2019 17:49 Γράφτηκε από τον

Πολύ σπουδαία νίκη για την Βόνη που επικράτησε με 2-1 του Ασημίου για την 13η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ σε ένα πανέμορφο παιχνίδι.

Η ομάδα του Μιχάλη Καλυκάκη πήρε κεφάλι στο σκορ όταν με πλασέ ο Τίτος Μυρωδιάς έγραψε το 1-0 στο 30ο λεπτό.

Να σημειώσουμε πως στο 18ο λεπτό οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Γιώργο Μυρωδιά.

Από πλευράς Ασημίου που είχε εξαιρετική εικόνα στο πρώτο μέρος, είχε ευκαιρίες με τους Κουτεντάκη, Κρουσταλλάκη και Χατζάκη.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 60ο λεπτό η Βόνη έκανε δύο τα τέρματα της. Μετά από ομαδική συνεργασία ο Ντόντα με όμορφο πλασέ διαμόρφωσε το 2-0 βάζοντας γερές βάσεις νίκης.

Το Ασήμι δεν το έβαλε κάτω και στο 82' μπήκε εκ νέου στο παιχνίδι. Ο Κουτεντάκης κέρδισε πέναλτι, ο Χαλκιαδάκης το εκτέλεσε με τον Δαμιανάκη αρχικά να αποκρούει αλλά στην επαναφορά ο υψηλόσωμος άσσος πήρε το ριμπάουντ και έκλεισε το σκορ κάνοντας το 2-1.

Στην συνέχεια το Ασήμι είχε σημαντική στιγμή με το ψαλιδάκι του Κρουσταλλάκη αλλά και το δοκάρι που είχε ο Μαραγκάκης με τους ποδοσφαιριστές του Γ. Νικολιδάκη να κάνουν προσπάθεια για να ισοφαρίσουν.

Στο 91ο λεπτό η Βόνη έχασε μοναδική ευκαιρία να κάνει τρία τα τέρματα της όμως ο Σταυρακάκης Μιχάλης έχασε πέναλτι στέλνοντας την μπάλα άουτ.

Το σύνολο του Μιχάλη Καλυκάκη είχε δύο ακυρωθέν γκολ με τους Ζερβάκη και Τίτο Μυρωδιά ως οφσάιντ.

ΒΟΝΗ: Δαμιανάκης, Σκαρβελάκης, Σταυρακάκης Μ., Γκιγκόκας, Μυρωδιάς Γ., Μιχαηλίδης (85' Καλογεράκης), Μυρωδιάς Τ., Ντόντα, Ζερβάκης Μ., Κουκάκης Ν. (75' Καλαιτζάκης), Κουκάκης Δ.

ΑΣΗΜΙ: Λαμάι, Δασκαλάκης, Κουτεντάκης (85' Χατζηκωνσταντίνου), Σαριδάκης, Χατζηπαυλίδης Αλ., Χαλκιαδάκης, Χατζηπαυλίδης Α., Χατζηπαυλίδης Ιορ. (63' Μαραγκάκης), Γοραντωνάκης (63' Αρντίτ), Χατζάκης, Κρουσταλλάκης