Κυριακή, 12 Ιουλίου 2020

Με «χατ-τρικ» Κοτζαδάκη το «διπλό» οι Ασίτες

Κυριακή, 23 Φεβρουαρίου 2020 18:50 Γράφτηκε από τον
Με χατ-τρικ Κοτζαδάκη το «διπλό» οι Ασίτες Με χατ-τρικ Κοτζαδάκη το «διπλό» οι Ασίτες

Πέρασαν από τον Άγιο Μύρωνα οι Ασίτες που επικράτησαν με 0-4 του Αθλόπολις στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής για την Α2 ΕΠΣΗ.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους φιλοξενούμενους ήταν ο Κοτζαδάκης που σημείωσε χατ-τρικ!

Το σκορ άνοιξε στο 25ο λεπτό ο Κοτζαδάκης με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ για το 0-1, σκορ που ήταν και ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Κώστας Ρουμπάκης έδωσε προβάδισμα νίκης στην ομάδα του και με τετ-α-τετ σημειώσε το 0-2.

Ο Κοτζαδάκης έδωσε αέρα τριών γκολ στις Ασίτες όταν με εκ νέου τετ-α-τετ σημείωσε δέκα λεπτά αργότερα, στο 65', το 0-3.

Ο "'Αραβας" ολοκλήρωσε τον χορό τερμάτων και με το τρίτο προσωπικό του τέρμα και πάλι από θέση τετ-α-τετ έγραψε το τελικό 0-4 στο 70ο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι στην επανάληψη είχαν καλό ρυθμό και μπορούσαν να φτάνουν και σε άλλο τέρμα.

Από την άλλη και το Αθλόπολις θα μπορούσε κάλλιστα να φτάσει και αυτό στην επίτευξη κάποιου τέρματος αφού είχε τις ευκαιρίες του. Στο πρώτο μέρος ο Λουλεμέα είχε δοκάρι, ενώ το σουτ του Κόκκινου πέρασε λίγο άουτ. Σε μια φάση διαρκείας ο Μιχελουδάκης δεν μπόρεσε αρχικά να σκοράρει σε τετ-α-τετ, ενώ στην συνέχεια της φάσης και την επαναφορά ο Κόκκινος σούταρε με τους αμυντικούς να διώχνουν και ο Μιχελακάκης εκ νέου σούταρε άουτ. Δύο καλές στιγμές και στην επανάληψη με τους Κόκκινο και Μιχελουδάκη.

ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ: Χερσονιωτάκης, Τζούλι (50' λτ. Κοκολογιαννάκης), Μιχελακάκης, Βόντας, Χεράκης, Σερλιδάκης, Στέφας (56' Τσαγκαράκης), Σείχ, Κόκκινος, Μιχελουδάκης (73' Λεμονιάς), Λουλεμέα (80' Κυπραίος)

ΑΣΙΤΕΣ: Γκόγκος, Μηναδάκης (80' Μανουσάκης), Κοπιδάκης, Σταματάκης, Τσούλος, Ρουμπάκης Κυρ., Ρουμπάκης Μ., Ρουμπάκης Κωσ. (80' Αναστασάκης), Κοτζαδάκης, Περογαμβράκης (60' Νικάκης), Ιατράκης (46' Μανιαδάκης)