Δευτέρα, 20 Ιανουαρίου 2020

Με χατ-τρικ Κοτζαδάκη ξεπέρασαν το εμπόδιο του Κεραυνού οι Ασίτες

Κυριακή, 15 Δεκεμβρίου 2019 18:15 Γράφτηκε από τον

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γιώργο Κοτζαδάκη οι Ασίτες επιβλήθηκαν με 3-2 του Κεραυνού σε ένα εξαιρετικό παιχνίδι.

Σε ένα φοβερό παιχνίδι Ασίτες και Κεραυνός τέθηκαν αντιμέτωποι στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους φιλοξενούμενους καθώς κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο 23' με τον Τσιμηνικάκη. Η απάντηση των Ασιτών ήταν άμεση, καθώς στο 30' με τον Κοτζαδάκη ισοφάρισαν σε 1-1.

Παρόλα αυτά ο Κεραυνός πήρε ξανά προβάδισμα πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους με την προσπάθεια του Καλλέργη στο 43'. Αξίζει να σημειωθεί πως οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι στο 12ο λεπτό και πάλι με τον Καλλέργη, καθώς και άλλες σημαντικές ευκαιρίες να διευρύνουν το υπέρ τους σκορ.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης, στο 51' οι Ασίτες κέρδισαν πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Κοτζαδάκης. Στο 67' οι γηπεδούχοι πέτυχαν την ολική ανατροπή όταν μετά από πλάγιο άουτ ο Κοτζαδάκης ξανά επωφελήθηκε και έγραψε το 3-2, συμπληρώνοντας το χατ-τρικ του.

Ο νεανικός Κεραυνός προσπάθησε ως το τέλος να βρει το γκολ της ισοφάρισης, όμως το 3-2 υπέρ των γηπεδούχων διατηρήθηκε.

Το σημαντικό τρίποντο ανέβασε τις Ασίτες στους 25 βαθμούς, ενώ ο Κεραυνός έμεινε ουραγός με 3 πόντους.

Ασίτες (Ζ, Αναστασάκης): Γκόγκος, Μηναδάκης, Ιατράκης Μ., Αναστασάκης, Αποστολάκης (85' Πιπεράκης), Περογαμβράκης (54' Μανουσάκης), Σταματάκης, Μανιαδάκης, Ρουμπάκης (53' Ιατράκης Γ., 87' Γαβαλάς), Κοτζαδάκης, Κοπιδάκης

Κεραυνός (Α. Μαυρογιαννάκης): Μπελενιώτης, Εργαζάκης, Ανεζίνης, Παπαδάκης, Μπέγκα, Ανδρουλάκης, Σταυρακάκης, Τσιμηνικάκης, Τσιχλάκης, Ξυλούρης, Καλλέργης