Πέμπτη, 27 Φεβρουαρίου 2020

Εντυπωσιακό Ασήμι στην επανάληψη, 5-0 το Αθλόπολις

Κυριακή, 29 Σεπτεμβρίου 2019 18:58 Γράφτηκε από τον

Συνεχίζει τις θετικές εμφανίσεις του το Ασήμι μετά και την επικράτηση του με 5-0 επί του Αθλόπολις για την 3η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ με τα πέντε τέρματα να έρχονται όλα στην επανάληψη.

Στο πρώτο μέρος το Αθλόπολις είχε πάρα πολύ καλή παρουσία και στεκόταν καλά στον αγωνιστικό χώρο χάνοντας στην επανάληψη την συγκέντρωση του, ενώ αναφέρουμε πως από ένα δοκάρι είχε η κάθε ομάδα στο πρώτο μέρος με το Ασήμι να έχει άλλο ένα στην επανάληψη.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Χατζάκης στο 60ο λεπτό με μακρινό σουτ για το 1-0.

Πέντε λεπτά αργότερα, στο 65' με σουτ του Κουτεντάκη από πλάγια θέση έγινε το 2-0, με τον Κολογιάννη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 3-0 στο 70'.

Σε διάστημα πέντε λεπτών ο Χαλκιαδάκης στο 78' και το 83' με ισάριθμα πλασέ έγραψε το 4-0 και το 5-0 σφραγίζοντας την νίκη της ομάδας του.

ΑΣΗΜΙ: Ντάγκινης, Δασκαλάκης Γ., Σαριδάκης, Χατζηπαυλίδης Αλ., Χατζηπαυλίδης Αγγ. (46’ Χατζηπαυλίδης Ιορ.), Αρνίτ (78’ Ανδρεαδάκης), Τζαφέρι Εντ. (85’ Μακράκης), Χατζάκης, Γοραντωνάκης (46’ Κρουσταλλάκης), Χαλκιαδάκης Γ., Κουτεντάκης

ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ: Στεφανάκης, Τσενάι, Κοκολογιαννάκης, Τζούλι, Σερλιδάκης, Μιχελακάκης, Τσαμπουράκης (63’ Τζαγκαράκης), Ζέκιο, Κόκκινος, Καπελώνης, Λεμονιάς (68’ Στέφας)