Κυριακή, 11 Απριλίου 2021

Ασίτες - Τύλισος 3-2: Συναρπαστικό παιχνίδι που τα είχε όλα

Κυριακή, 01 Νοεμβρίου 2020 19:18 Γράφτηκε από τον
Ασίτες Ασίτες

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που τα είχε όλα οι Ασίτες επιβλήθηκαν με 3-2 της Τυλίσου συνεχίζοντας το αήττητο σερί τους.

Η ομάδα των Ασιτών υποδέχτηκε την Τύλισο για την 4η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ. Έγινε ένα ματς που τα είχε όλα με τους γηπεδούχους να παίρνουν το τρίποντο με επεισοδιακό τρόπο.

Το σκορ άνοιξε στο 44ο λεπτό με το απευθείας κόρνερ του Κοζορώνη που έπιασε στον… ύπνο τους γηπεδούχους. Με την έναρξη της επανάληψης οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με το Λέκα, όμως η απάντηση των Ασιτών ήταν άμεση με τον Κώστα Ρουμπάκη να γράφει το 2-1 στο 61’.

Η Τύλισος δεν τα παραίτησε και κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα ξανά με το γκολ του Μανιουδή από την άσπρη βούλα του πέναλτι, όμως η χαρά των φιλοξενούμενων δεν κράτησε για πολύ με τον Μερκουλίδη να κάνει το 3-2 με γκολ που πέτυχε στο 91’ για να δώσει στις Ασίτες το σημαντικό τρίποντο. Αξίζει να σημειώσει πως από την Τύλισο εκφράστηκαν σημαντικά παράπονα για τη διαιτησία, ενώ η ομάδα του Μιχάλη Ζουραράκη θα στερηθεί τις υπηρεσίες του Κουρνιδάκη για το επόμενο χρονικό διάστημα, με τον παίκτη της Τυλίσου να παθαίνει κάταγμα στο χέρι.

Ασίτες (Ζ. Αναστασάκης): Γκόγκος, Μηναδάκης, Γιαννακόπουλος (91' Περογραμβράκης), Μερκουλίδης, Ρουμπάκης Μ., Ρουμπάκης Κ., Κοζορώνης Στέφας, Αναστασάκης, Τσερεβελάκης (71' Ρουμπάκης Κυ.), Κοτζαδάκης, Κοπιδάκης

Τύλισος (Μ. Ζουραράκης): Μαλινδρέτος, Παπάζογλου, Ευριπίδου, Βανγκέλι, Τζανής, Μυκωνιάρης, Κουρνιδάκης (46' λ.τ Μαματζάκης), Λέκα (67' Σκουλάς), Μανιουδής, Μπλεμένος (77' Μαιουδάκης)