Τρίτη, 01 Δεκεμβρίου 2020

Με πρωταγωνιστή τον Αποδουλιανάκη η Αγία Βαρβάρα 2-0 τον Ρούβα!

Σάββατο, 10 Οκτωβρίου 2020 18:26 Γράφτηκε από τον
Από τον αγώνα Αγία Βαρβάρα - Ρούβας Από τον αγώνα Αγία Βαρβάρα - Ρούβας

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο άνοιξε τις υποχρεώσεις της για την Α2 ΕΠΣΗ και τον δεύτερο όμιλο η Αγία Βαρβάρα καθώς επικράτησε με 2-0 του Ρούβα.

Έτσι το σύνολο του Γιώργου Φιολιτάκη χαμογέλασε με το καλημέρα και κατέκτησε το πρώτο τρίποντο της σεζόν.

Πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ο Αποδουλιανάκης που σημείωσε και τα δύο τέρματα της ομάδας του.

Στο 2ο μόλις λεπτό ο Αποδουλιανάκης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για την Αγία Βαρβάρα γράφοντας το 1-0.

Ο ίδιο ποδοσφαιριστής πέντε λεπτά πριν τα σαρανταπέντε, στο 40ο λεπτό με δυνατό σουτ αυτή την φορά έγραψε το 2-0 για την ΑΣΑΒ, σκορ ημιχρόνου.

Πολύ καλή στιγμή για τον Ρούβα στο πρώτο μέρος, από την απευθείας εκτέλεση φάουλ του "σπεσιαλίστα" Ξημεράκη με την μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι.

Στην επανάληψη ο Ρούβας προσπάθησε να μπει εκ νέου στο παιχνίδι δεν κατάφερε να βρει κάποιο τέρμα και έτσι η Αγία Βαρβάρα ήταν αυτή που επικράτησε με 2-0.

Να σημειώσουμε πως το συγκρότημα του Απόστολου Παπακώστα ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 10 ποδοσφαιριστές λόγω της αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Φουκάκη.

ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ: Μυλωνάκης, Νινιράκης Γ. (75' Νινιράκης Μ.), Σκουλάς, Φωτάκης, Σιαπλαούρας, Σφακιανάκης, Τζάρτζαλος (85' Σόρρα), Γαρεφαλάκης (85' Καμπανής), Βαλαμούτσουνος, Χασουράκης Γ. (90' Τιτομιχελάκης), Αποδουλιανάκης (75' Μπαλωμένος)

ΡΟΥΒΑΣ: Ζερβός, Βόντας (55' Πρίφτης), Προκοπάκης, Φάκκας, Μητρόπουλος, Φουκάκης, Ανετάκης (46' Κοσμαδάκης), Μανιαδάκης, Μαστραχάς, Ξημεράκης Α., Βαρδονικολάκης (46' Βιολάκης)