Σάββατο, 24 Αυγούστου 2019

Έκανε το καθήκον του ο Ζαρός - Νίκη με ανατροπή στο Αστρίτσι

Παρασκευή, 08 Μαρτίου 2019 17:15 Γράφτηκε από τον

Νίκη με ανατροπή και διατήρηση της διαφοράς από τον ΠΑΟΚρουσώνα στους 8 βαθμούς για Ζαρό

Του Γιώργου Κουκουλάκη

Μετά από ένα παιχνίδι το οποίο χωρίστηκε σε δύο ημίχρονα, ένα για κάθε ομάδα, ο Ζαρός κατάφερε, έστω και δύσκολα, να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση και να πάρει τη νίκη με σκορ 1-2 στο Αστρίτσι κόντρα στην Τριτωνία.

Οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που είχαν την υπεροχή στο πρώτο μέρος την οποία μετουσίωσαν σε γκολ στο 20’ με τον Μιαούλη να κάνει ένα σουτ εκτός περιοχής και να βάζει μπροστά στο σκορ την ομάδα του.

Στη συνέχεια και οι δύο ομάδες είχαν τις στιγμές τους, όμως ο Ζαρός με την εμπειρία του κατάφερε να ισοφαρίσει στο 43’ με τον Χριστοφοράκη.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές και «γύρισαν» το ματς στο 60’ με τον Ποτηράκη με κεφαλιά.

Μετά το γκολ παρά τις χαμένες ευκαιρίες το 1-2 παρέμεινε μέχρι το τέλος και ο πρωτοπόρος Ζαρός διατήρησε την διαφορά του από τον ΠΑΟΚρουσώνα στους 8 βαθμούς.

Τριτωνία: Πουλάκης, Φτυλάκης, Κουκάκης, Μπαλάφας, Μιχελινάκης, Σαξώνης, Μιαούλης (70’ Καργιωτάκης), Σχοιναράκης, Στεφανάκης (80’ Σφακιανάκης), Ντραγκότι, Μωραΐτης

Ζαρός: Χατζηδάκης, Γιαννακάκης, Παραθύρας (85’ Λεμονάκης), Χαμαλάκης, Καλεμάκης, Φραγκιαδουλάκης, Χριστοφοράκης (85’ Ζωγραφάκης), Μόντι, Ποτηράκης (65 λ.τρ. Κουρουθιανάκης), Αναγνωστάκης (75’ Αλμπαντάκης), Καλομοίρης