Τρίτη, 07 Απριλίου 2020

Νίκη «ανάσα» για Ζαρό, 2-1 τον Ρωμανό!

Κυριακή, 23 Φεβρουαρίου 2020 17:56 Γράφτηκε από τον
Νίκη «ανάσα» για Ζαρό, 2-1 τον Ρωμανό Νίκη «ανάσα» για Ζαρό, 2-1 τον Ρωμανό

Τεράστιας σημασίας νίκη πέτυχε ο Ζαρός ο οποίος επικράτησε με 2-1 του Ρωμανού για την 23η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

Επέστρεψε στις επιτυχίες η ομάδα της Μεσσαράς που βρέθηκε να χάνει με 0-1 στο ημίχρονο, όμως με τα τέρματα των Καλεμάκη και Χριστοφοράκη πήρε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Οι κιτρινόμαυροι της Ελιάς από την άλλη φωνάζουν για την διαιτησία , για κάποιες αποφάσεις κατά την διάρκεια του αγώνα, μεταξύ των οποίων και η φάση που προήλθε το 1-1 των γηπεδούχων αφού υποστηρίζουν πως δεν υπήρξε παράβαση.

Στο 30ο λεπτό ο Μιχελακάκης έδωσε το προβάδισμα στον Ρωμανό με μονοκόμματο σουτ μετά από την σέντρα του Μεμοτσέλα για το 0-1. Λίγο αργότερα ο Μεμοτσέλα είχε χαμένο τετ-α-τετ με τον Χατζιδάκη να αποκρούει.

Στην επανάληψη ο Ζαρός ανέβασε στροφές και στο 70ο λεπτό έφτασε στην ισοφάριση με την απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Καλεμάκη που έκανε το 1-1.

Την νίκη στο σύνολο του Δημήτρη Κόκκινου χάρισε στο 86ο λεπτό με πλασέ ο Χριστοφοράκης που διαμόρφωσε το τελικό 2-1!

Ο ίδιος ποδοσφαιριστής είχε καλές στιγμές με τετ-α-τετ- που όμως απέκρουσε ο Χωματάς.

ΖΑΡΟΣ: Χατζιδάκης, Λαδιανός, Κουρουθιανάκης, Γκλεζάκος, Καλεμάκης, Φραγκιαδουλάκης, Χριστοφοράκης (88' Αλμπαντάκης), Κούπε, Παραθύρας (88' Κόκκινος), Αναγνωστάκης (88' Ανδρεαδάκης), Κοζορώνης (65' Λέσι)

ΡΩΜΑΝΟΣ: Χωματάς, Ανυφαντάκης, Κορτσινίδης, Κουκάκης, Παχάκης, Κάββαλος, Μιχελακάκης, Σεραφειμίδης, Χαλκιαδάκης (75' Χουρδάκης), Μαυρίδης (46' Δουζένης), Μεμοτσέλα