Σάββατο, 11 Ιουλίου 2020

Σπουδαίο τρίποντο για Τριτωνία, 2-1 την ΑΕ Κατσαμπά!

Κυριακή, 23 Φεβρουαρίου 2020 18:17 Γράφτηκε από τον
Σπουδαίο τρίποντο για Τριτωνία, 2-1 την ΑΕ Κατσαμπά! Σπουδαίο τρίποντο για Τριτωνία, 2-1 την ΑΕ Κατσαμπά!

Σημαντική νίκη πέτυχε η Τριτωνία που επικράτησε με 2-1 της ΑΕ Κατσαμπά και πανηγύρισε ένα τρίποντο που ήθελε πολύ.

Από ένα δοκάρι για κάθε ομάδα, με τους γηπεδούχους να έχουν δοκάρι με τον Γκίνη και τους φιλοξενούμενους με τον Τόλη Καραφωτιά μετά από φάουλ του Κοκκινάκη.

Όλα τα τέρματα ήρθαν στην επανάληψη και το τελευταίο εικοσάλεπτο!

Στο 70ο λεπτό ο Πηρουνάκης άνοιξε τον δρόμο για την νίκη της Τριτωνίας αφού με όμορφο σουτ έγραψε το 1-0.

Πέντε λεπτά αργότερα, με σουτ έξω από την περιοχή ο Γκίνη σημείωσε για την ομάδα του Αστριτσίου το 2-0.

Το μόνο που κατάφερε η ΑΕΚ ήταν να μειώσει σε 2-1. Μετά από γέμισμα ο Στεφανάκης έκανε την κεφαλιά και ο Ντελία με σουτ από κοντά έγραψε για τους κιτρινόμαυρους το τελικό 2-1, στο 82ο λεπτό.

ΤΡΙΤΩΝΙΑ: Μαστραντωνάκης, Ζώντος, Κουτεντάκης, Μυφτάρι, Μιχελινάκης, Ντραγκότι, Πηρουνάκης, Στρατιδάκης (65' Φτυλάκης), Γκίνη (82' Βαλσάμης), Μπαλώκας (70' Φραγκιαδάκης), Μάρκου

ΑΕ ΚΑΤΣΑΜΠΑ: Βενέρης, Λιακάκης (72' Λέλεκας), Ντελία, Κοκκινάκης, Καραφωτιάς Τακ. (46' Νικολάου Π.), Κάββαλος Δ., Σπύρου (80' Λάρος), Καραφωτιάς Τολ., Τσίχλας, Νικολάου Χ., Ζηρδέλης (70' Στεφανάκης)