Πέμπτη, 04 Ιουνίου 2020

Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις στο Αστρίτσι

Κυριακή, 09 Φεβρουαρίου 2020 18:31 Γράφτηκε από τον
Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις στο Αστρίτσι Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις στο Αστρίτσι

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της Τριτωνίας με τον Ρωμανό, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1-1.

Για την 21η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ η Τριτωνία υποδέχτηκε τον Ρωμανό στο Αστρίτσι. Έγινε ένα πολύ ισορροπημένο παιχνίδι, ανάμεσα σε δύο πολύ ποιοτικές ομάδες.

Η Τριτωνία μπήκε δυνατά από τα πρώτα λεπτά και έχασε σημαντικές ευκαιρίες με τους Μάρκου και Φραγκιαδάκη. Ωστόσο αυτός που άνοιξε το σκορ ήταν ο Ρωμανός στο 32ο λεπτό. Ο Μιχελακάκης έγινε δέκτης της μπάλας μετά από ωραία ομαδική ενέργεια και πλάσαρε σωστά για το 0-1.

Οι γηπεδούχοι δεν τα έβαλαν κάτω και κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος. Στο 44΄ο Πηρουνάκης ευστόχησε σε πέναλτι που ο ίδιος κέρδισε, μετά από ανατροπή του Χωματά, ένα λεπτό νωρίτερα και έγραψε το 1-1.

Στην επανάληψη έγινε ένα αρκετά μοιρασμένο παιχνίδι, ενώ χάθηκαν σημαντικές ευκαιρίες εκατέρωθεν για να έρθει το πολυπόθητο γκολ της νίκης. Σημαντικότερες εξ αυτών οι προσπάθειες των Μεμοτσέλα και Λεμονιά για τους φιλοξενούμενους, ενώ η γηπεδούχος ομάδα θα μπορούσε να είχε πάρει τη νίκη, αν ο Μπαλόκας και ο Γκίνη ήταν πιο εύστοχοι στα τετ-α-τετ που τους παρουσιάστηκαν στις καθυστερήσεις.

Η ισοπαλίας έφερε την ομάδα του Αστριτσίου στους 26 βαθμούς, ενώ ο σύλλογος της Ελιάς έχει πλέον 36 πόντους.

Τριτωνία (Σ. Ανωγειαννάκης): Μαστραντωνάκης, Φτυλάκης, Κουτεντάκης, Μιχελινάκης, Μυφτάρι, Ζώντος (60’ Μπαλόκας), Ντραγκότι, Πηρουνάκης, Γκίνη, Μάρκου, Φραγκιαδάκης (71’ Στρατιδάκης)

Ρωμανός (Α. Πλουσής): Χωματάς, Κάββαλος (63’ Παχάκης), Κορτσινίδης, Κουκάκης, Σεραφειμίδης, Παπουτσιδάκης, Χουρδάκης, Μιχελακάκης, Λεμονιάς, Μεμοτσέλα