Παρασκευή, 18 Οκτωβρίου 2019

Γ. Κουλούρας: «Δίκαιη η νίκη - Δεν είμαστε ακόμα στο επιθυμητό επίπεδο»

Τρίτη, 17 Σεπτεμβρίου 2019 18:10 Γράφτηκε από τον

Ο ΠΑΝΟΜ επικράτησε το Σάββατο του Ανθεστίωνα με 2-0 χάρις στα δύο γκολ που πέτυχε στο πρώτο δεκάλεπτο.

Στο prismasport.gr για την νίκη της ομάδας του μίλησε ο προπονητής της ομάδας των Μαλίων, κ. Γιάννης Κουλούρας.

Ο έμπειρος προπονητής του ΠΑΝΟΜ τόνισε ότι η νίκη επί του Ανθεστίωνα ήταν δίκαιη ενώ αναφέρθηκε και στον τρόπο παιχνιδιού που θέλει να επιβάλει στους παίκτες του λέγοντας χαρακτηριστικά ότι δεν έχουν φτάσει στο τελικό επίπεδο.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Γιάννη Κουλούρα:

"Θεωρώ πως δίκαια πήραμε τη νίκη, ήμασταν καλύτεροι ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο μέρος ο Ανθεστίωνας ισορρόπησε αλλά καταφέραμε να διαχειριστούμε το ματς και να πάρουμε τη νίκη.

Όπως έχω πει ο χρόνος δουλεύει για εμάς, δεν είμαστε ακόμα στο επιθυμητό επίπεδο, έχουμε περιθώριο να δουλέψουμε αρκετά πράγματα, όσον αφορά την φυσική κατάσταση και την τακτίκη. Πιστεύω αν μπορέσουμε να περάσουμε αλώβητοι στις επόμενες αγωνιστικές θα έχουμε καταφέρει να δημιουργήσουμε ένα ανταγωνιστικό σύνολο."