Παρασκευή, 13 Δεκεμβρίου 2019

Μεγάλο διπλό στο Αστρίτσι για τις Μοίρες (0-1)

Κυριακή, 17 Νοεμβρίου 2019 18:00 Γράφτηκε από τον

Μία σπουδαία νίκη πήραν οι Μοίρες μέσα στο Αστρίτσι κόντρα στην Τριτωνία για την 11η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

Μεγάλη τρίποντο πήραν οι Μοίρες μέσα στην έδρα της Τριτωνίας με χρυσό σκόρερ τον Καργάκη.

Το συγκρότημα του Γιώργου Φινοκαλιώτη ήταν καλύτερο από τον αντίπαλο του στα πρώτα 45' λεπτά, ελέγχοντας τον ρυθμό του αγώνα και δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες. Αυτή η υπεροχή μετουσιώθηκε σε γκολ στο 23', όταν ο Καργάκης σούταρε από μακριά, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικούς και κατέληξε στα δίχτυα της Τριτωνίας για το 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, είχαν το πάνω χέρι, ωστόσο η καλή αμυντική λειτουργία των Μοιρών τους υποχρέωσε στην ήττα με 0-1.

Αυτό το σημαντικό τρίποντο ανέβασε τις Μοίρες στους 14 βαθμούς και την 9η θέση της Α1 ΕΠΣΗ, ενώ η Τριτωνία έμεινε στους 17 πόντους μετά από 11 αγωνιστικές.

Τριτωνία (Σ. Ανωγειανάκης): Καπετανάκης, Μιφτάρι, Κουτεντάκης, Φτυλάκης, Μιχελινάκης (88’ Φραγκιαδάκης), Γκίνη (69’ Βαρσάμης), Ντραγκότι, Φραγκιαδάκης Μ., Ντραγκότι, Πηρουνάκης, Μάρκου.

Μοίρες (Γ. Φινοκαλιώτης): Καλυκάκης, Φανουράκης, Κουτσάκης (82’ Τραορέ), Μασέλης, Ηλιάκης (64’ Καργάκης Α.), Αντωνάκης, Μπαστάκης, Βατσινάς (89’ Σαβοϊδάκης), Καργάκης Σ. (87’ Κιόρρι), Ιερωνυμάκης, Φραγκιαδάκης.