Τρίτη, 29 Σεπτεμβρίου 2020

Θεαματικό ματς και φιλική νίκη η Μινωική 3-2 τον ΟΦΑ!

Τετάρτη, 12 Αυγούστου 2020 21:07 Γράφτηκε από τον
Στιγμιότυπο από το φιλικό Μινωική-ΟΦΑ. Στιγμιότυπο από το φιλικό Μινωική-ΟΦΑ.

Το πρώτο τους φιλικό έδωσαν σήμερα, Τετάρτη 12/8 Μινωική και ΟΦΑ σε ένα ματς, στο οποίο κέρδισε η «Μπάρτσα» με σκορ 3-2 και είχε αρκετές φάσεις και γκολ.

Δημήτρης Κόκκινος και Λευτέρης Ρουσάκης είχαν μια πρώτης τάξεως ευκαιρία να δοκιμάσουν σχήματα και να βγάλουν χρήσιμα συμπεράσματα ενόψει της συνέχειας. Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες με τον ΟΦΑ να προηγείται στο ημίχρονο με 2-1 χάρη στα τέρματα των Γιαπεντζάκη και Σαμόλη στο 22΄ και στο 37΄ αντίστοιχα.

Για τους γηπεδούχους είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Κτιστάκης στο ημίωρο. Η Μινωική μπήκε δυνατά στο δεύτερο μέρος και με κεφαλιά του Βιτσαρά ισοφάρισαν εκ νέου σε 2-2. Στη μία ώρα παιχνιδιού η Μπάρτσα πέτυχε την ανατροπή με ωραία προσπάθεια του Στακάκη. Ωραίο ματς από πλευράς θεάματος με τους δύο κόουτς να ρίχνουν στο γήπεδο και πολλά παιδιά από τις ακαδημίες.

Μινωική: Αμπατζής, Χατζηδημητρίου, Παπουτσιδάκης, Βιτσαράς, Καστελλιανάκης, Ανδρεαδάκης, Κτιστάκης, Ταμπάκης, Καραντινάκης, Στακάκης, Σταυρουλάκης.
ΟΦΑ: Κασσαπάκης, Γιαπεντζάκης, Τσατσάκης, Κλάδος, Βελιβασάκης, Κριτσωτάκης, Κουκσόβ, Σαμόλης, Πουλάκης, Χαλκιαδάκης, Λυμπερόπουλος