Τετάρτη, 25 Νοεμβρίου 2020

Με τον Ρουμελιώτη οδηγό, η Μινωική 6-0 τον Πήγασο

Σάββατο, 31 Οκτωβρίου 2020 16:55 Γράφτηκε από τον
Με τον Ρουμελιώτη οδηγό, η Μινωική 6-0 τον Πήγασο Με τον Ρουμελιώτη οδηγό, η Μινωική 6-0 τον Πήγασο

«Καταιγιστική» ήταν η Μινωική στο παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ καθώς επικράτησε με 6-0 του Πήγασου στο γήπεδο του Πανεπιστημίου.

Οι ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Κόκκινου έδειξαν σοβαρότητα από το πρώτο λεπτό και δεν άφησαν ιδιαίτερα περιθώρια στην ομάδα της Εμπάρου.

Το σωματείο της Φορτέτσας έφτασε με το τρίποντο αυτό τους 6 βαθμούς αντίθετα ο Πήγασος παρέμεινε χωρίς βαθμό μετά και την ολοκλήρωση της 4ης στροφής.

Η Μινωική μπήκε με τους καλύτερους οιωνούς στον αγώνα καθώς στο 11ο λεπτό άνοιξε το σκορ. Μετά από σέντρα του Ρουμελιώτη ο Καμαράτος με ιδανικό τελείωμα έγραψε το 1-0 για την ομάδα του.

Με την συμπλήρωση 20’ λεπτών η «Μπάρτσα» πήρε σημαντικό προβάδισμα νίκης. Από όμορφη πάσα του Μαρκόπουλου, ο Ταμπάκης βρέθηκε σε καλή θέση και με ιδανικό πλασέ διαμόρφωσε το 2-0.

H Μινωική συνέχισε με «άγριες» διαθέσεις και σε διάστημα τριών λεπτών πέτυχε δύο τέρμα που… κλείδωσε την υπόθεση νίκη. Στο 33ο λεπτό ο Στακάκης έκανε την σέντρα και ο Ρουμελιώτης με κεφαλιά έγραψε το 3-0.

Ενώ στο 36ο λεπτό ο Ανδρεαδάκης έκανε το κόψιμο και ο Στακάκης από πασαδόρος έγινε… σκόρερ και με κεφαλιά έγραψε το 4-0.

Στο 42ο λεπτό ο Ρουμελιώτης με την σειρά του χρίστηκε σκόρερ. Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι σε παράβαση που κέρδισε ο ίδιος σημείωσε το 5-0 σκορ ημιχρόνου.

Πρώτη σημαντική στιγμή στην επανάληψη με την συμπλήρωση 48’ και ήταν για την Μινωική. Ο Ταμπάκης από καλή θέση πλάσαρε με την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.

Στο 55ο λεπτό ήρθε το 6-0 για την Μινωική με αυτογκόλ. Ο Κενδριστάκης στην προσπάθεια του να διώξει έστειλε την μπάλα στην εστία της ομάδας του.

Έντεκα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι είχαν σημαντική ευκαιρία με τον Σταυρουλάκη ο οποίος σούταρε από κοντά με τον Σκουραδάκη να αποκρούει.

Με την συμπλήρωση 70’ λεπτών ο Γιαλαμάς έκανε το σουτ για τον Πήγασο όμως ο Αμπατζής απέκρουσε.

Δώδεκα λεπτά πριν τα 90’ στο 78ο λεπτό μεγάλη ευκαιρία για την Μινωική όταν ο Ταμπάκης σούταρε αλλά ο Κενδριστάκης έδιωξε πάνω στην γραμμή.

Στα τελευταία λεπτά δεν άλλαξε κάτι και η Μινωική κατέκτησε την νίκη με 6-0 κόντρα στον Πήγασο.

ΜΙΝΩΙΚΗ: Αμπατζής, Στακάκης (56’ Παρταλής), Ρουμελιώτης, Ανδρεαδάκης (46’ Τρουλλινός), Σάλιακας, Μαρκόπουλος (46’ Σαραφαλντίν), Ψαράς (56’ Σταυρουλάκης), Καμαράτος, Καστελλιανάκης, Ταμπάκης, Βιτσαράς (46’ Γελαδάς)

ΠΗΓΑΣΟΣ: Σκουραδάκης, Κενδριστάκης, Γιαλαμάς, Φαιδρός (46’ Καπνιστός), Κυριακάκης, Τσαγκαράκης, Παρασύρης, Τσουγκράνης, Καούκης, Σωμαράκης (82’ Παπαδάκης), Φωνιαδάκης