Δευτέρα, 20 Ιανουαρίου 2020

Έσπασε το εντός έδρας αήττητο του Ζαρού η φοβερή Δαμάστα

Κυριακή, 08 Δεκεμβρίου 2019 18:08 Γράφτηκε από τον

Πολύ σπουδαίο τρίποντο πέτυχε η Δαμάστα που επικράτησε με 1-3 του Ζαρού για την 14η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

Η ομάδα του Γ. Χατζησεβαστού έδειξε χαρακτήρα και ποιότητα, αφού πέρασε από μια εκ των πλέον δυνατών εδρών της κατηγορίας.

Η Δαμάστα με την συμπλήρωση 24' λεπτών πήρε κεφάλι στο σκορ όταν ο Μαρκάκης με σουτ έγραψε το 0-1. Η ομάδα του Μαλεβιζίου δέκα λεπτά αργότερα έκανε δύο τα τέρματα της, με το σουτ του Άγγελου Καστελλιανάκη.

Στο 44ο λεπτό σε ένα καίρεο σημαίο ο Ολιβέιρα ήρθε να κάνει τρία τα τέρματα της Δαμάστας γράφοντας στο 43' το 0-3, σκορ που ήταν ημιχρόνου.

Ο Ζαρός του Δημήτρη Κόκκινου το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 1-3, με το σουτ του Χριστοφοράκη στο 58ο λεπτό, σκορ που δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Πρώτη εντός έδρας ήττα για τους πράσινους με την Δαμάστα από την άλλη να κρατάει το +6 από τον δεύτερο Αλμυρό.

Ζαρός: Χατζιδάκης, Καραμανιτάκης (70’ Κουρουθιανάκης), Μητρόπουλος (68’ Καλεμάκης), Γκλεζάκος, Λαδιανός (60’ Ανδρεαδάκης), Μόντι, Φραγκιαδουλάκης, Λέσι, Παραθύρας, Χριστοφοράκης, Αναγνωστάκης

Δαμάστα: Δημαράκης, Αποστολάκης, Δουλγεράκης, Παπαδομιχελάκης, Αναστασιάδης, Μαρκάκης, Αριστεινίδης (73’ Βερούσι), Καουκάκης, Καστελλιανάκης (78’ Κεφαλούκος), Τριανταφύλλου (65’ Τζουβάρας), Ολιβέιρα (85’ Μπενάλντο)