Παρασκευή, 13 Δεκεμβρίου 2019

Σεφτέ για ΑΟΤ στο Πανεπιστήμιο με 10 παίκτες και απίθανο γκολ στo «ενεννήντα-φεύγα»

Σάββατο, 09 Νοεμβρίου 2019 17:00 Γράφτηκε από τον

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι στο Πανεπιστήμιο, ο ΑΟ Τυμπακίου κατάφερε να πανηγυρίσει την πρώτη του φετινή νίκη με τον πιο απίθανο τρόπο!

Η ομάδα του Πέτρου Μαρινάκη παρότι βρέθηκε από νωρίς στο πρώτο μέρος πίσω στο σκορ, δεν παράτησε το ματς και κατάφερε να ισοφαρίσει στην εκπνοή του ημιχρόνου σε 1-1. Στην επανάληψη υπήρχαν πολλά νεύρα τα οποία άφησαν τους φιλοξενούμενους με παίκτη λιγότερο για το τελευταίο 20λεπτο.

Και εκεί που όλα έδειχναν ότι το ματς θα λήξει ισόπαλο, ήρθε το γκολ της νίκης για τους "ασπρόμαυρους" με απευθείας εκτέλεση κόρνερ, σε μία φάση όπου ο τερματοφύλακας της Μινωικής δεν μπορούσε να κάνει απολύτως τίποτα!

Η Μινωική ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς το ματς και μόλις στο 9ο λεπτό από κόρνερ του Καστελλιανάκη, ο Διγενής με κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Στο 43' από εκτέλεση φάουλ του Γ. Παπαδάκη, ο Ντόκο με πλασέ θα ισοφαρίσει σε 1-1, μία φάση όπου οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται καθώς υποστηρίζουν ότι το φάουλ ήταν λανθασμένη υπόδειξη του διαιτητή. Στο 72' ο Μπριλάκης που πέρασε στο ημίχρονο ως αλλαγή στο ματς, θα αντικρίσει την 2η κίτρινη κάρτα στο ματς και θα αφήσει τον ΑΟΤ με παίκτη λιγότερο και στο 90' ο Παπαδάκης Γ. με απευθείας εκτέλεση κόρνερ (!) θα διαμορφώσει το τελικό 1-2, όντας ο απόλυτος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης, με μία γκολάρα και μία ασίστ!

Οι Μεσσαρίτες με αυτή τη νίκη έφτασαν τους 8 βαθμούς, αφήνοντας πίσω τους την Μινωική στους 7!

Καρέ-καρέ οι καλύτερες φάσεις του παιχνιδιού:

ΓΚΟΛ: 9’ Από εκτέλεση κόρνερ του Καστελλιανάκη, ο Διγενής έπιασε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 1-0, νωρίς-νωρίς στο ματς!
15' Σουτ του Ρουμελιώτη κοντράρει η μπάλα στα σώματα αμυντικών και ο Χαραλαμπάκης μπλοκάρει σταθερά
17' Ο Ρουμελιώτης με ωραία προσπάθεια μπαίνει μέσα στην περιοχή σουτάρει αλλά η μπάλα περνάει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του ΑΟΤ.
20' Πρώτη και μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΤ να ισοφαρίσει. Ο Ντοκο πιάνει το σουτ έπειτα από το κόρνερ του Τριαντη αλλά ο Πουλακης αποσοβει τον κίνδυνο πέφτοντας στην αριστερή του γωνία
24' Σουτ του Σκουτέλη... η μπάλα θα φύγει ψηλά άουτ
35 κάθετη του Σκουτελη καταλαβαίνει και μπλοκάρει ο Πουλάκης πριν γίνει απειλητικός ο Γ. Παπαδάκης
ΓΚΟΛ: 43' Ο  Παπαδάκης Γ. εκτελεί το φαουλ εξω από την περιοχή και ο Ντόκο προλαβαίνει τους αμυντικούς και με πλασε φέρνει το ματς στα ίσα. Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για την υπόδειξη του φάουλ!
51' Χλιαρό σουτ του Σκουτέλη, δεν δυσκολλεύτηκε να μπλοκάρει την μπάλα ο Πουλάκης
53’ Εκτέλεση φάουλ του Καστελλιανάκη, ο Στεφανής θα πιάσει την κεφαλιά αλλά η μπάλα θα φύγει άουτ.
72’ Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μπριλάκη στα 25 λεπτά που βρίσκεται στον αγωνιστικό χώρο (μπήκε αλλαγή στο ημίχρονο) και αφήνει την ομάδα του να συνεχίσει με παίκτη λιγότερο μέχρι το τέλος!
76' Μακρινό σουτ του Στεφανή, θα μαζέψει την μπάλα χωρίς πρόβλημα ο Χαραλαμπάκης
80 Σουτ του Παπαδάκη Γ ενώ ήταν στον αέρα η μπάλα ψηλά άουτ
86' Σουτ του Καστελλιανάκη ο Χαραλαμπάκης θα αποκρούσει με διπλή προσπάθεια
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΓΚΟΛ για τον ΑΟΤ!!! 90' Ο Γιώργος Παπαδάκης με απευθείας εκτέλεση κόρνερ θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα και θα κάνει το 1-2 στις καθυστερήσεις του αγώνα!!!!

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΜΙΝΩΙΚΗ (Γιώργος Αποστολάκης): Πουλάκης, Καρούζος, Χατζηδημητρίου, Τσαμπουράκης (60' Ανδρεαδάκης), Διγενής, Στεφανής, Καστελλιανάκης, Ψαρράς (69' Κλίνης), Ρουμελιώτης (90' Καμαράτος), Στακάκης (52' Νικηταράς), Αστυρακάκης

ΑΟ ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ (Πέτρος Μαρινάκης): Χαραλαμπάκης, Χαλκιαδάκης, Ντόκο, Παπαδάκης Στ., Παπαδάκης Γ., Μαραγκάκης (46' Μπριλάκης), Τριάντης, Σκουτέλης (83' Κιούπι), Καρταλιανάκης, Άλμπερτ (58' Μαρακομιχελάκης), Κουτεντάκης