Πέμπτη, 15 Απριλίου 2021

Σπουδαίο διπλό με ανατροπή για Ανθεστίωνα, 1-3 την Μινωική

Παρασκευή, 08 Μαρτίου 2019 16:47 Γράφτηκε από τον

Με ανατροπή ο Ανθεστίωνας 1-3 την Μινωική!

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ ο Ανθεστίωνας κατάφερε να πανηγυρίσει μία πολύ σημαντική νίκη στο γήπεδο του Πανεπιστημίου απέναντι στην Μινωική με σκορ 1-3.

Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 15' με τον Αποστολάκη (η μπάλα κόντραρε στον Γιαπεντζάκη) να γράφει το 1-0. Στο 24' ήρθε η ισοφάριση από την ομάδα του Μάριου Σηφάκη με τον Τρουλάκη να φέρνει το ματς στα ίσα. Στα πρώτα λεπτά της επανάληψης η ομάδα του Θραψανού κατάφερε να πετύχει δυο επιπλέον γκολ και να τελειώσει το ματς. Στο 52' ο Μεμοτσελα έκανε το 1-2 ενώ στο 60' ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Η ομάδα του Γιάννη Χατζησεβαστού είχε δοκάρι με τον Ρουμελιώτη ενώ ο Ανθεστίωνας είχε δοκάρι με τον Μεμοτσέλα.

Οι συνθέσεις:

ΜΙΝΩΙΚΗ: Ψαρουλάκης, Χατζηδημητρίου, Βαρδονικολάκης (89' Γελαδάς), Μητρόπουλος, Αναγνωστάκης (75' Αλεξάκης), Νικολάε, Διγενής (46' Δρακωνάκης), Ρουμελιώτης, Ανδρεαδάκης, Καστελλιανάκης (63' Στακάκης), Αποστολάκης

ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ: Χρονάκης, Μιχελακάκης (87' Φωτόπουλος), Σταυρακάκης (46' λ.τρ. Καλογερίδης - 90' Μελαδάκης), Γιαπεντζάκης, Ανυφαντάκης (75' Καπαρουνάκης), Τσομπανάκης, Μηλάκης, Λιοδάκης, Τρουλάκης, Κεφάκης, Μεμοτσέλα