Πέμπτη, 03 Δεκεμβρίου 2020

«Χτύπησε» δύο φορές στην επανάληψη... και πήρε το τρίποντο ο Ανθεστίων!

Κυριακή, 25 Οκτωβρίου 2020 18:00 Γράφτηκε από τον
Από τον αγώνα Ανθεστίωνας - Χερσόνησος Από τον αγώνα Ανθεστίωνας - Χερσόνησος

Με το δεξί ξεκίνησε τις εντός έδρας υποχρεώσεις του ο Ανθεστίων καθώς επικράτησε με 2-0 της Χερσονήσου για την 3η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

Η ομάδα του Θραψανού μετά τα δύο εκτός έδρας παιχνίδια αυτή την εβδομάδα αγωνίστηκε στο γήπεδο της και έφτασε στην κατάκτηση των τριών βαθμών.

Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο παιχνίδι ήταν για την Χερσόνησο όταν μόλις στο 2ο λεπτό ο Μπενάρντο σημάδεψε το δοκάρι της εστίας του Χρονάκη.

Το πρώτο μέρος έληξε με 0-0 και στην επανάληψη μόλις στο πρώτο λεπτό ο Ανθεστίων βρήκε το γκολ που.. .άνοιξε τον δρόμο για την νίκη.

Μετά από κόρνερ σε δεύτερο χρόνο ο Νοδαράκης με ιδανικό τελείωμα άνοιξε το σκορ για να κάνει το 1-0 για τους γηπεδούχους.

Στο 85ο λεπτό ο Χριστοφοράκης για την ομάδα του Θραψανού βρήκε δίχτυα για δεύτερη φορά και σφράγισε την νίκη. Ο ικανός άσσος με όμορφη προσπάθεια και άψογο τελείωμα σκόραρε διαμορφώνοντας το 2-0.

Το συγκρότημα του Λεωνίδα Τιτομιχελάκη ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Στρατάκη.

Η Χερσόνησος είχε καλές στιγμές να ισοφαρίσει αλλά και να μπει στο παιχνίδι με τους Κοζορώνη, Καπετανάκη και Φρόκου.

ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ: Χρονάκης, Κελαράκης, Βαρδής, Μακρογιαννάκης, Τρουλάκης, Καπαρουνάκης, Τσέρος (30’ λτ. Φουρναράκης – 75’ Ανδρεαδάκης), Χριστοφοράκης, Νοδαράκης (60’ Θεοδωράκης), Στρατάκης, Γιούγκα

ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ: Ψαρουλάκης, Συντιχάκης, Μουρατλλάρι, Καλεμάκης, Μουντράκης, Χατζηνικολάκης, Φρόκου, Τουρνάκης (80’ Μηλάκης), Μπενάρντο, Καπετανάκης, Κοζορώνης (65’ Ασπετάκης)