Πέμπτη, 27 Φεβρουαρίου 2020

Με «γκολάρα» του Ψαλιδάκη, 1-0 τον Ζαρό ο Ανθεστίων!

Κυριακή, 12 Ιανουαρίου 2020 17:41 Γράφτηκε από τον

Πολύ σημαντική νίκη πέτυχε ο Ανθεστίων αφού επικράτησε με 1-0 του Ζαρού για την 17η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση για την ομάδα του Θραψανού ήρθε στο 65ο λεπτό με ένα φοβερό σουτ του Ψαλιδάκη στο «γάμα» της εστίας του Ζαρού για να διαμορφωθεί το 1-0.

Οι κιτρινόμαυροι είχαν από εκεί και πέρα κατά την διάρκεια του αγώνα, δύο καλές ευκαιρίες με τον Φωτόπουλο αλλά και με τους Τσομπανάκη, Τρουλάκη, Κυριακάκη και Στρατάκη.

Ευκαιρίες είχε και ο Ζαρός με τους Κοζορώνη και Χριστοφοράκη. Να σημειώσουμε πως η ομάδα της Μεσσαράς «φωνάζει» για πέναλτι στο 25ο λεπτό για ανατροπή του Κοζορώνη μέσα στην μεγάλη περιοχή.

Το συγκρότημα του Μάριου Σηφάκη με το τρίποντο αυτό ανέβηκε στους 20 βαθμούς ενώ από την άλλη οι πράσινοι του Δημήτρη Κόκκινου παρέμειναν στους 23.

ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ: Χρονάκης, Μακρογιαννάκης, Καπαρουνάκης, Πήλιος, Τσομπανάκης, Κυριακάκης (70’ Καλογερίδης), Ψαλιδάκης, Στρατάκης, Λιοδάκης, Τρουλάκης, Φωτόπουλος (90’ Θεοδωράκης)

ΖΑΡΟΣ: Χατζιδάκης, Ανδρεαδάκης (75’ Κουρουθιανάκης), Λαδιανός (80’ Καραμανιτάκης), Μητρόπουλος (80’ Κούπε), Φραγκιαδουλάκης, Χριστοφοράκης, Μόντι, Κοζορώνης, Αναγνωστάκης, Κόκκινος (60’ Παραθύρας)