Σάββατο, 19 Οκτωβρίου 2019

Ο Κοκκινάκης έδωσε το «διπλό» στην ΑΕΚ Di Babbo Climatecnica, 1-2 την Μινωική

Κυριακή, 15 Σεπτεμβρίου 2019 19:26 Γράφτηκε από τον

Ένα ενδιαφέρον ματς παρακολούθησαν όσοι παρευρίσκονταν στην Φορτέτσα με την ΑΕΚ Di Babbo Climatecnica να παίρνει μεγάλο διπλό κόντρα στην Μινωική με 1-2 χάρις στα γκολ των Σπύρου και Κοκκινάκη.

Η ομάδα του Νίκου Ανδριανάκη ήταν καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο στα πρώτα λετπά και απέδειξε με πράξεις την ανώτερότητας της με τον Σπύρου στο 7 μόλις λεπτό να βάζει μπροστά στο σκορ την ομάδα με προσωπική ενέργεια καιμ πλασέ.

Oι κιτρινόμαυροι συνέχισαν να έχουν την κατοχή της μπάλας την οποία όμως δεν μπόρεσαν να μετουσιώσουν σε φάσεις και το ματς πέρασε στα πόδια της Μινωικής μετά το 30ο λεπτό χωρίς όμως εκείνη να φτάνει στην ισοφάριση.

Περνώντας στο δεύτερο η Μπάρτσα κέρδιζε όλο και περισσότερα μέτρα και με ενέργεια του Βαρδονικολάκη από δεξία κέρδισε πέναλτι.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Στεφανής όμως ο Λιουδάκης απέκρουσε και στο ριμπάουντ ο Καστελλιανάκης δεν αστόχησε προ κενής εστίας κάνοντας το 1-1.

Στα τελευταία λεπτά του αγώνα υπήρχαν εκατέρωθεν ευκαιρίες οι οποίες δεν κατέληξαν σε κάποιο τέρμα.

Η ΑΕΚ όμως πήρε εν τέλει τη νίκη.

Ο Κάββαλος σέντραρε από δεξιά ο Κοκκινάκης έπιασε δυνατή κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Μινωικής διαμορφώνοντας το τελικό 1-2.

Οι συνθέσεις:

ΜΙΝΩΙΚΗ: Αμπατζής, Χατζηδημητρίου (87' Ροδίτης),Βαρδονικολάκης, Κτιστάκης, Κλίνης, Τσαμπουράκης, Αστυρακάκης (72' Σταυρουλάκης), Στεφανής, Καστελλιανάκης, Νικηταράς (80' Χριστάκης), Καραντινάκης.

ΑΕ ΚΑΤΣΑΜΠΑ: Λιουδάκης, Ζηρδέλης (80' Βασιλάκης), Λιακάκης, Τσίχλας, Νικολάου, Καραφωτιάς Α., Κάββαλος, Κοκκινάκης, Στεφανάκης (65' Τάγγινης), Σπύρου (90' Αφεντόπουλος), Νικολάου Χρ. (75' Καλαμιώτης).