Δευτέρα, 08 Μαρτίου 2021

ΟΦΗ: Το μόνο στενάχωρο που είχε η νίκη κόντρα στη Λαμία

Παρασκευή, 08 Ιανουαρίου 2021 18:15 Γράφτηκε από τον

Ο ΟΦΗ με μία αρκετά καλή εμφάνιση κατάφερε να επικρατήσει της Λαμίας με 2-0 για την 15η αγωνιστική της Super League 1, έχοντας ευκαιρίες να σκοράρει παραπάνω τέρματα. Για μία πάντως υπήρχε περισσότερη στεναχώρια που δεν μεταφράστηκε σε γκολ.

Αν και είχε ένα 20λεπτο πίεσης στο δεύτερο ημίχρονο, η Λαμία δεν μπόρεσε να σταθεί εμπόδιο στην πορεία του ΟΦΗ για την πέμπτη νίκη στο πρωτάθλημα και δεύτερη στην έδρα του.

Δύο λεπτά μετά την επίτευξη του δεύτερου τέρματος από τον Νίκο Βαφέα στο 85', έκανε την εμφάνιση του στον αγωνιστικό χώρο ο Κοσμάς Τσιλιανίδης, ο οποίος προστατεύεται προς το παρόν από το τεχνικό team του ΟΦΗ.

Ο 26χρονος μεσοεπιθετικός είχε μάλιστα την ευκαιρία σε τετ α τετ, δευτερόλεπτα μετά την είσοδο του στο γήπεδο, να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 3-0, όμως ο Επασί του στέρησε την χαρά να σκοράρει.

Ένα μεγάλο "όχι" ακούστηκε από τον πάγκο του ΟΦΗ, από συμπαίκτες και μέλη του προπονητικού team, καθώς με το γκολ θα ανέβαινε το ηθικό και η ψυχολογία του "Τσίλια", μετά τον σοβαρό τραυματισμό που υπέστη στο γόνατο.

Με την πάροδο του χρόνου είναι σίγουρο ότι ο Τσιλιανίδης, θα έχει περισσότερο χρόνο συμμετοχής και σαφώς περισσότερες ευκαιρίες να σκοράρει ξανά με τα "ασπρόμαυρα"