Παρασκευή, 23 Οκτωβρίου 2020

Σύμπτωση επαναλαμβανόμενη παύει να είναι σύμπτωση

Δευτέρα, 28 Σεπτεμβρίου 2020 15:33 Γράφτηκε από τον

Μπορεί ο Γιώργος Σίμος να προσπάθησε να δικαιολογήσει την αδράνεια της αμυντικής λειτουργίας της ομάδας του στο δεύτερο γκολ του Ατρομήτου όμως όπως λέει ο θυμόσοφος λαός σύμπτωση επαναλαμβανώμενη πάυει να είναι σύμπτωση.

Ο ΟΦΗ και στα τρία παιχνίδια που έχει δώσει έχει δεχθεί τέσσερα τέρματα στη λήξη η στις καθυστερήσεις των ημιχρόνων. Στην πρεμιέρα με τον Παναιτωλικό ήταν το πέναλτι που έκανε ο Βούρος στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και μετέτρεψε σε γκολ ο Μάζουρεκ, στο ματς της 2ης αγωνιστικής με την Λαμία εκτός έδρας ο Σελίμοβιτς στο 90΄έκανε πέναλτι με αποτέλεσμα η γηπεδούχος ομάδα να μειώσει σε 1-2 με τον Ρόμανιτς, ενώ χθες με τον Ατρόμητο ο ΟΦΗ έφαγε δύο γκολ στις καθυστερήσεις κάθε ημιχρόνου.

Αυτό το γεγονός από μόνο του κάτι λέει και σίγουρα μεγάλη ευθύνη για αυτό φέρει πέρα από τους παίκτες και ο προπονητής του ΟΦΗ που βλέπει το πρόβλημα αλλά μέχρι στιγμής δεν έχει καταφέρει να βρει την λύση του με τον ΟΦΗ όμως να χάνει σημαντικούς βαθμούς από αυτά τα αβιάστα λάθη που γινόταν και πέρυσι σε πολλά ματς, ειδικά του δευτέρου γύρου.