Κυριακή, 15 Δεκεμβρίου 2019

Τεράστια νίκη επί της Καβάλας και μόνος πρώτος στην κορυφή ο Ο.Φ.Ιεράπετρας (3-2)

Κυριακή, 10 Νοεμβρίου 2019 17:30 Γράφτηκε από τον

Τη μοναξιά της κορυφής απολαμβάνει μετά το πέρας της 7ης αγωνιστικής της Football League o Ο.Φ.Ιεράπετρας που κέρδισε με 3-2 την Καβάλα στο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής και πλέον βρίσκεται μόνος του στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 14 πόντους έχοντας κάνει ένα τρομερό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Γ. Μάγγου προηγήθηκε νωρίς στο σκορ με 1-0 με γκολ του Παπαδόπουλου στο 14΄με την Καβάλα να απαντάει άμεσα και να ισοφαρίζει με τον Χαντί στο 21΄, ενώ οκτώ λεπτά αργότερα έκανε την πλήρη ανατροπή του ματς με τον Βόσαλικ να σημειώνει στο 29΄το 1-2 που ήταν και το σκορ για το πρώτο μέρος.

Ο Ο.Φ.Ιεράπετρας όμως δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και κατάφερε να κάνει από την δική του μεριά στο δεύτερο ημίχρονο τη μεγάλη ανατροπή. Αφού ισοφάρισε αρχικά στο 48΄με τον Αναστασόπουλο , κατάφερε να πάρει τη μεγάλη νίκη στο 79΄με τον Σέχου να είναι ο χρυσός σκόρερ για το συγκρότημα του Γ. Μάγγου.

ΟΦΙ (Ιωάννης Μάγγος): Καραγκιολίδης, Μηνάς, Τζελέπης, Χιντζίδης, Σέχου, Σμίλτος, Βογιατζής, Σκόνδρας, Κατσικοκέρης, Αναστασόπουλος, Παπαδόπουλος.

Καβάλα (Παύλος Δερμιτζάκης): Δήμτσας, Παπαστεριανός, Καζαντζίδης, Γαβριηλίδης, Κέρθικ, Βόσαλικ, Ορφανίδης, Μαϊδάνος, Χαντί, Κουτσούμπας, Παπαδόπουλος.