Παρασκευή, 18 Οκτωβρίου 2019

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΗ: Μεγάλη νίκη-πρόκριση στα πέναλτι η Θέρισος, πέταξε έξω το Ασήμι!

Τετάρτη, 09 Οκτωβρίου 2019 19:55 Γράφτηκε από τον

Μεγάλη νίκη-πρόκριση πέτυχε η Θέρισος, κερδίζοντας το Ασήμι με σκορ 4-3 στα πέναλτι (κανονική διάρκεια 3-3, παράταση 4-4).

Οι γηπεδούχοι έκαναν τη μεγάλη έκπληξη και με μεγάλη ανατροπή (το Ασήμι είχε προηγηθεί με 0-3) κατάφερε να προκριθεί στην επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΠΣΗ.

Οι φιλοξενούμενοι έδειχναν να έχουν καθαρίσει το ματς μέχρι το 33΄ με τα γκολ των Χατζηκωνσταντίνου, Χαλκιαδάκη και Μιχελάκη. Οι γηπεδούχοι όμως αντέδρασαν και κατάφεραν να φέρουν ξανά το ματς στα ίσα με τα τέρματα που σημείωσαν οι Μαγούλιος, Μανιατάκης, Μουλακάκης. Στην παράταση το Ασήμι πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ με σκόρερ τον Λαμάζ Α., για να ισοφαρίσει ξανά η Θέρισος με τον Πατελάκη. Η ομάδα του Γιάννη Νικολιδάκη είχε και ένα δοκάρι με τον Μιχελάκη.

Στη διαδικασία των πέναλτι από τη Θέρισο εκτέλεσαν εύστοχα οι Μαγούλιος, Αργέντης Ι., Αργέντης Ε., Ουσταμανωλάκης, ενώ ο Μουλακάκης δεν ήταν εύστοχος.
Από τη Ασήμι οι Δασκαλάκης, Χατζάκης, Τζαφέρι ήταν εύστοχοι και οι Χαλκιαδάκης, Χαζτηκωνσταντίνου δεν κατάφεραν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα.

Διαιτητής ήταν ο κ. Βασάκης.

ΘΕΡΙΣΟΣ: Πλαϊτης, Χιώτης, Αργέντης Ι, Παπαδήμος, Αργέντης Ε, Πατελάκης, Μαγούλιος, Φραγκιαδάκης (46' Ουσταμανωλάκης), Σγούρι, Μουλακάκης, Μυτάρας (46' Μανιατάκης).
ΑΣΗΜΙ: Λαμάζ Ρ., Δασκαλάκης, Σαριδάκης (72΄Τζαφέρι), Χατζηπαυλίδης Α., Μιχελάκης, Χαλκιαδάκης, Ανδρεαδάκης (62΄Λαμάζ Α., λ.τ 97΄Σφακιανάκης), Μακράκης, Χατζηκωνσταντίνου, Χατζηπαυλίδης Ι. (46΄Χατζηπαυλίδης Α.), Κουτεντάκης.

Παίζουμε μπάλα και στο facebook, ακολουθήστε μας!